Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Všechny Tvé požadavky splňují NB Prestigio. Jsou do nich levné baterie s vysokou kapacitou. Mají podle mě v současné době nejlepší poměry cena/výkon/kvalita
Mam (bohužel jen) r51e, za tu cenu bych utrh ruce ... můžu IBM jedině doporučit ...
Nad tym IBM ani nerozmyslajte. Je to len repas. V oblasti pc vyhoden peniaze. Skryte vady a podobne. To co Vam da HP Vam da malokto.Nesmysl. Pomineme-li nechvalně proslulý model T42, jsou thinkpady naprosté držáky, které technicky o hodně přežijí svojí morální smrt a i velmi staré modely jsou dobře prodejné. Svojí T23 (PIII 1.13GHz, 512MB RAM, 60GB disk, 1400x1050) jsem třeba koupil přede dvěma lety za 16kKč včetně brašny a dokovací stanice a zdaleka neplánuju, že bych se jí chtěl zbavit. A když už, tak to bude jednoznačně zase thinkpad. Člověk může pohodlně pracovat celej den i vleže v posteli nebo si to vzít ven na deku. V práci jsem vyfasoval nejdřív Asus a pak Vaio, každý zhruba v ceně 60kKč, takže žádný lowend. Po měsíci zoufalé snahy o ovládnutí pekelného vynálezu jménem touchpad s celými dvěma tlačítky jsem si nejdřív začal připojovat myš a posléze to s díky vrátil a požádal o standardní desktop.
Samozřejmě, že je to blbost, měnit frekvenci umí i Celeron M. Pentium M umí navíc i snižovat napětí, což přináší největší úspory energie (P = c·f·V²
).
Hele, co máte všichni proti 1024x768 ... žere nevim o kolik wattů míň = dýl vydrží ...
No, co pamatuju, Lenovo slíbilo ještě aspoň 3 roky po převzetí dělat dosavadní Thinkpady. Mimo to už dělaj i vlastní Lenova, takže je důvod se bavit o značce IBM.
http://www.alza.sk/notebook-hp-compaq-nx7400-d70057.htm
Myslim, ze si chcel book na Linux preco kupovat MS.z NB hodně cestuju a používám ho na cvičeních/přednáškách, ve vlaku ... zkrátka...kde je nuda
rozlišení
Chtěl jsem mlčet, ale když se to neustále opakuje, tak jsem to nevydržel. Přiznávám se bez mučení, že mě to rozčiluje
Spotřeba, teplota?
Předpokládám v prospěch Celeronu, Pentia M ... s Core Duo atd. nemám zkušenosti.
Když bych si koupil notebook s Linuxem, tak by nastaly dva problémy:
Tiskni
Sdílej: