abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    dnes 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    Nejvyšší soud podpořil novináře Českého rozhlasu. Nařídil otevřít spor o uchovávání údajů o komunikaci (data retention). Uvedl, že stát odpovídá za porušení práva EU, pokud neprovede řádnou transpozici příslušné směrnice do vnitrostátního práva.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Zajímavý článek

    Minulý týden proběhl u CZ.NIC veřejný test aukcí domén. Včera bylo publikováno vyhodnocení a hlavní výstupy tohoto testu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) a RDP klienta FreeRDP. Přehled novinek v ChangeLogu. Opraveno bylo 6 bezpečnostních chyb (CVE-2024-32039, CVE-2024-32040, CVE-2024-32041, CVE-2024-32458, CVE-2024-32459 a CVE-2024-32460).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (67%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 530 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild

    18.12.2004 20:40 PorGr | skóre: 16
    Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Přečteno: 426×
    Dobry den, prave si hraju s Mandrake 10.1 official a nestacim vychazet z uzasu, kolik veci bylo presunuto z 3 CD do contribu. Nemohu ale stale najit balicek rpm-build. Poradite mi,k de ho hledat pro toto distro, nebo skoncil v propadlisti dejin podobne jako moduly pro LIRC :-) ? Dekuji vam.

    Odpovědi

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    18.12.2004 21:06 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Možná by stačilo si pořídit oči...

    ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/mandrakelinux/official/10.1/i586/media/main/rpm-build-4.2.2-15mdk.i586.rpm
    18.12.2004 21:26 PorGr | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Asi jo :-))

    Nenapadlo me hledat v tomto adresari, myslel jsem si, ze VSE z tohoto adresare musi byt na instalacnich CD. Alespon to tak drive bylo.

    Dekuji za pomoc. Hezky vecer.
    18.12.2004 21:32 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    To bych taky čekal. Opravdu tam není? Pak to tedy MDK zajímavě válčí...
    18.12.2004 23:12 Jarek Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    MDK ořezává "volnou" download verzi, v klubove to asi bude..
    18.12.2004 23:19 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Kdyby ořezával nějaké vychytávky, tak budiž, ale rpmbuild? To by tam příště nemusel být bash...

    Kromě toho ten balíček je ve FTP v MDK 10.1 official. To není volné a ,download`?
    19.12.2004 08:02 PorGr | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Ano, je to volné a download, ale není to na instalačních CD, takže nelze použít urpmi nebo rpmdrake (bez přidávání zdroje). Stejně tak na CD chybí automake, autoconf (který je rpm-build potřebuje), po stažení z ftp pak rpm-build nelze nainstalovat kvůli chybějící závislosti ac-wrapper.pl)

    Jsem pro rozumné ořezávání download verze, ale vynechat tyhle nástroje se mi zdá jako pořádná blbost.

    Další všcí jsou balíčky na CD neobsahující podpis..... to je opravdu Official.
    19.12.2004 11:41 gmmns
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Potom se muzou vztekat, kdyz nekdo udela nezavislou distribuci ala DVDLinux. Jsem clenem MDK clubu, ale tyto nesmyslne hratky me stvou. Doma jsem instaloval z DVD od DVDLinuxu, v praci pres FTP. Kdybych se dostal do situace, ze si nainstauju MDK z CD bez automake apod., pekne bych se nastval. Mam sice pocit, ze v klubu je o jedno CD navic, ale to je mi ukradene. Standardni clenstvi nenabizi krome toho v podstate nic, ty "extra balicky" jsou k smichu.
    19.12.2004 11:58 eagle.metawerzum | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Já mám MDK 10.1 (tu krabicovku za dvět stovek) a je to OK. Proto si vždycky raději počkám než je distro v prodeji a pak si ho koupím aspoň mám jistotu, že už je to vychytaný, jak u MDK, tak u SUSE a konec konců si kupuju i originálky Slackware, ty si ale kupuju proto, protože chci přispět a proto že mám rád originálky, ne proto že bych měl problémy se Slack ISO z webu.
    Bonvolu alsendi la pordiston. Lausajne estas rano en mia bideo!
    19.12.2004 12:16 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Do krabic ať si dávají, co chtějí, když někdo kupuje krabice. Ale proč není na CD totéž co ve volných rpm na FTP?
    19.12.2004 16:39 PorGr | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Temito kroky mandrake smeruje do kremikoveho pekla.... Samozrejme nikomu nic nebrani pridat ftp do seznamu zdroju, ale proc takto dulezite balicky nejsou na CD, to nechapu.
    22.12.2004 01:26 eagle.metawerzum | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Do krabic ať si dávají, co chtějí, když někdo kupuje krabice. Ale proč není na CD totéž co ve volných rpm na FTP?

    Proč se ptáte mě? Já to nevím a je mi to navíc celkem jedno, protože si kupuju krabice, jelikož mi to vyhovuje. Zkuste se zeptal lidí z MDK, ti by to měli vědět :-)
    Bonvolu alsendi la pordiston. Lausajne estas rano en mia bideo!
    22.12.2004 02:07 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Opět píšeš, že kupuješ krabice, protože ... protože cokoli. Takže se opět ptám: Proč není na official CD totéž co na official FTP? Jednomu z nás třeba časem dojde, že jsou jeho komentáře k problému irelevantní :o)
    22.12.2004 14:40 eagle.metawerzum | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Tak to jsem rád, že vám časem dojde že ptát se tady Takže se opět ptám: Proč není na official CD totéž co na official FTP? je irelevantní :-) , protože tady to asi nikdo neví, co takhle se zeptat na stránkách MDK, jak už jsem říkal?
    Bonvolu alsendi la pordiston. Lausajne estas rano en mia bideo!
    6.3.2005 03:19 phusick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Ja nahodou presne viem preco tomu tak je - pretoze kedze zijeme nie v demorkacii a pravnom state/planete, ale v dobe korporativizmu, tak si tie korporacie jednoducho najdu sposob ako ukradnut open source komunite jej dlhorocne snazenie. Pravne je vsetko v poriadku GPL sa neporusila, ale clovek si stiahne zamerne zmrzacenu verziu a ked si chce skompilovat nejake zdrojaciky tak mu to zaberie tak 12 hodin casu (vlastna skusenost s 10.1 a chybajucimi zakladnymi nastrojmi a hlavne devel rpm-kami).

    Je to hanba, hanba, hanba.

    Ved si sami polozte otazku - kolko znamych a oblubenych distier z nedavnej minulosti je este free a dostupnych (SuSE, RH, MDK???).
    6.3.2005 10:58 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Debian je stejně free jako vždycky, Slackware je pořád stejný. RedHat je s Fedorou snad i víc free (a od RHEL existují klony, které jsou identické až na to, co na RHEL opravdu stojí peníze). (Gentoo je nové a je velmi free.)
    6.3.2005 11:25 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Proboha proc stale lidi sahaji po te ostude od Mandrakesoftu, ktera linuxu jenom skodi, to je pro me velkou zahadou. Co abyste konecne zkusil skutecny GNU/Linux? Jestli chcete, poslu Vam Ubuntu Linux primo vydany v Africe. Par tech originalu doma jeste mam a je skoda je nechat jen zahalet na dne zasuvky v mem stole. Vlastne to je klon Debianu. Za tu dobu po kterou to pouzivam jsem nemel jediny problem. V MDK jak vidim denne tech problemu je vic nez dost se vsim na co v tom lide sahnou.
    6.3.2005 11:52 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Proboha proc stale lidi zakladaji flame?

    Mandrakelinux neni zadna ostuda, a linuxu neskodi. (BTW: jak se vlastne skodi linuxu? :-) )

    Mandrakelinux je skutecny Linux. Bohuzel free CD verze uz nema vsechny nastroje GNU :-(. FTP v urpmi zdrojich to spravi, ale chce to holt to pripojeni do Site...

    V MDK (pouzivam denne) nevidim problem. Prome za me si pouzivejte, co chcete, ale netvrdte tu pitomosti.
    6.3.2005 11:59 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Jestli MDK neni ostuda a jestli je MDK skutecne funkcni Linux, jsem ochotny verejne sezrat live CD a instalacni CD s Ubuntu linuxem vcetne obalu! :-)

    Copak vazne nevidite ze na tom pokusu o Linux nejde skoro nikomu nic? Zlaty Win XP proti tomu zmetku od Mandrakesoftu. Opravdu zlaty widle. S temi by lide nemeli ani tretinu problemu ktere ustavicne resi ve vsech moznych konferencich ti co skocili na spek Mandrakesoftu.
    6.3.2005 12:15 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Dobrou chut.

    Prubezne jsem mel MDK uz 6 let, jako jediny na mem disku je uz 3 roky. Oproti MSWXP mi funguje bezproblemu TV tuner. Nemam zadny problem s distribuci nebo podporou HW, ktery bych nevyresil.

    Proc se muze zdat, ze je MDK spatny: prave proto, ze ho casto pouzivaji zacatecnici, kteri si bud nevi rady, nebo v tom tak dlouho stouraji, az to poslou do haje. Samosrejme je i HW, na kterem to proste nechodi.

    Vemte si mne jako priklad cloveka, co s tim zadne starosti nema.
    6.3.2005 15:27 p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    NENI, takze dneska veceris LIVE CD. Dokazal jsem to protoze jsem vyvratil vsechny tve argumenty (zadne nebyly)

    Muzes z te vecere proridit nejaky videozaznam? Docela bych se podival :)
    6.3.2005 11:57 phusick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Jeden dovod preco mdk by tu bol, i ked teraz som uz presvedceny, ze idem od neho prec.

    Ale k tomu dovodu: s linuxom pracujem cca. 4 roky a presiel som uz vela distier (mdk, suse, fc, rh, debian etc.). Problem prisiel s novym notebookom - predtym som linuxoval iba na desktope a cely problem bol s rozbehanim winmodemu (teda az taky problem to nebol:)

    Novy notebook - kopec problemov, ktore az tak s linuxom nesuvisia. Pre mna je praca s linuxom apache, bind, postfix etc. a nie nekonecne hradky s modulmi kernelu. Takze problemy: nefunguje bluetooth, centrinovsky wlan, citacka kariet, touchpad tiez nie je velmi pritulny.

    A riesenie? Mandrake 10.1 Official Edition - 10 minut po instalacii: mam sparovany BT s telefonom a som pripojeny cez GPRS, zasuniel SD kartu a objavi sa ako usb msd a wlanka sa pripoji na moj domaci AP. Jednoducho to funguje!

    3 hodiny po instalacii: nedokazem skopilovat synce-kde, zacinam hladat zavislosti, chybaju cele kniznice, nikde na nete sa nenachadzaju, podobny problem som nasiel na viacerych forach a nikto si s nimi nevie rady (btw chyba autoconf, automake, libkdebase4-devel, libskde-devel etc.). Takze ako som uz napisal: mdk vyzada zamerne zmrzacenu gnu gpl verziu!!!
    6.3.2005 12:05 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Podle me Mandrakesoft verejne porusuje GNU licenci, kdyz ke stazeni nabizi neuplnou distribuci a za tu uplnou si kasiruje penize. Tady vidite jak jde krast s hubou plnou kecu o GNU a o svobode :-(
    6.3.2005 12:08 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Tady si nekdo nevidi do ust. Neporusuje, protoze nikdo mu nedava za povinost, aby byly ty nastroje v iso obraze. Dokonce ani nema za povinost, aby byly zkompilovany. Staci, budou-li k dispozici zdrojaky.

    Znovu opakuji: na FTP jsou binarni RPM balicky se vsim, co v plane verzi je a v free CD iso neni.

    Netvrdte tu pitomosti.
    6.3.2005 12:21 phusick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Prepac ak sa mylim, ale kdelibs-devel nie su nikde a vdaka tomu sa mozem s kompilaciou zdrojakov pre kde rozlucit (samozrejme zdrojaky na ftp su, ale je to asi v 20 adresaroch a tolko casu, aby som prisiel na to ako sa to kompiluje nemam, kdeze configure i make tam nie su).

    Stale si myslim, ze je to porusovanie gnu gpl, ale i keby nemalo byt - preco by som mal pouzivat produkt spolocnosti, ktora sa sprava takymto sposobom?

    Nebol nahodou linux o vzajomnej spolupatricnosti, o kolektivnom duchu, o vyhodach otvorenych zdrojakov, ktore umoznuju rychlejsi posun dopredu???

    To co predvadza mdk, ale i ine spolocnosti, je v priamom protiklade k tymto nepisanym etickym principom, kvoli ktorym som na linux presiel.

    Mam sa teda pohnut k freeBSD a o par rokov dalej a dalej???
    6.3.2005 12:33 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Ale jsou. Jenze se to nejmenuje kdelibs-devel... libkdecore4-devel

    Stale si myslim, ze je to porusovanie gnu gpl, Neni. Jak to mam jeste rici? _Neni_.

    ale i keby nemalo byt - preco by som mal pouzivat produkt spolocnosti, ktora sa sprava takymto sposobom? To chapu. Duvod k prechodu na jine distro.

    P.S. Debian je Free, byl Free a bude Free...
    6.3.2005 12:09 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Klid, ty chybějící balíčky jsou ke stažení na FTP. Kromě toho GPL nenutí nikoho distribuovat binárky.

    Jiná věc je, jestli si tohle uživatelé nechají líbit.
    6.3.2005 12:12 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Co kdyby to tedy sirili bez jadra? Houby by se preci stalo ne? jadro by si lide stahli buh vi odkud a nic by se nedelo ze.
    6.3.2005 12:19 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    :-) A jak by to asi fungovalo?

    Jak by se to dalo nainstalovat?

    Co by pak bylo? Par aplikaci, ale ne operacni system.

    Netvrdte tu pitomosti.
    6.3.2005 12:35 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Jde zcela jasne o nadsazku. Vy asi postradate to, cemu se bezne rika smysl pro humor ze? I kdyz v pripade toho MDK s chybejicim jadrem by to az takova skoda nebyla. Stejne ta distribuce nepracuje. Jak to tady sleduji, slouzi to lidem spis ne "hrani si na praci", nez na skutecnou praci.
    6.3.2005 12:45 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Koncim debatu s vama - nikam to nevede.

    P.S. Pokud usuzujete, ze MDK je spatny, podle toho, co jste o nem tady cetl v diskuzich, jak by se vam libilo, kdybych o vas - podle toho, co pisete v teto diskuzi - rekl, ze jste pitomec?
    6.3.2005 13:46 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Ajeje, panovi viditelne dosly argumenty a tak se uchyluje k tomu aby me prohlasil za pitomce :-) Toto je primo priznacne jednani a me je hned lepe u srdce, kdyz si neco podobneho prectu od machra Vaseho razeni :-) O tom kdo z nas dvou je pitomec by se dalo debatovat, jenze ja na to naladu nemam a take je to konec koncu zbytecne. Uzivejte si Vas polofunkcni shit MDK a ja si budu zase v klidu pracovat ve svem Ubuntu. Ja nadelam prace spoustu za tu dobu, nez vy vyresite proc vam nejde treba zvukovka a nebo proc dnes nemate barevny film, kdyz ten samy jste barevne videl ve vasem shitu vcera :-)
    6.3.2005 12:21 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Mám to chápat jako "Když se mi něco nelíbí, tak to porušuje GPL"? Nebo co tím chtěl básník říci?

    Aby bylo jasno, to že na stáhnutelných ISO obrazech není rpmbuild apod. se mi také nezamlouvá, ale nevidím v tom porušení GPL (spíš důvod používat jinou distribuci...).
    6.3.2005 12:39 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Chapejte to tak jak to skutecne je a nevymyslejte nejake silene konstrukce. Volne umoznuje Mandrakesoft stahnout neuplnou distribuci. Chybi v ni nektere veci? Chybi. Je tedy neuplna? Ano. V cem je tedy problem? V samotnem pristupu Mandrakesoftu k uzivatelum a k tomu, ze si je v podstate bere za rukojmi a ze jim neumozni stahnout plnohodnotnou verzi distribuce. Tu jim naopak nabizi jedine za penize. Proto ja se domnivam plnym pravem ze Mandrake nedodrzel GNU licenci. Respektive oni ji dodrzeli, ale tak, aby se vlk nazral a koza aby zustala cela.
    6.3.2005 12:51 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Volne umoznuje Mandrakesoft stahnout neuplnou distribuci.
    ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/mandrakelinux/official/10.1/i586/media/main/, stáhnete si ji třeba příkazem mget.
    Proto ja se domnivam plnym pravem ze Mandrake nedodrzel GNU licenci.
    Smím se zeptat, ze které části GPL vyplývá povinnost distribuovat GNU/Linux zkompilovaný (!) pro i586 v podobě obrazů ISO9660 filesystému tak, aby distribuce obsahovala i autotools a rpmbuild?

    Možná by neškodilo si tu GPL přečíst.
    6.3.2005 13:32 Maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Musim se zastat kolegy GUSTAVA ste se do neho pustili jak najati !!!! Uz vcera jsem tu vedl diskuzi s Yetim FC vs MDK a vysledek nebyl zadny. Kazdy at si pouziva co chce !!

    MDK i v download verzi je prudce pouzitelne distro - ma sice mouchy ale je to vsechno lehce resitelne pres URPMI. MDK je pro newbies vhodne distro alepon v mem okoli si ji nemuzou vynachvalit. Nechapu jak tu nekdo mohl napsat ze na tom nejede skoro nic - to dotycny skutecne nemohl myslet vazne. V powerpacku je naprosto vse co kdo kdy snad bude potrebovat. Navic za relativne rozumnou cenu dostanes 2 DVD 5 CD 1 LIVE CD a 2 prirucky- myslim si ze za 1000 Kc to je velmi rozumne. MDK mi vyhovuje nejvic a to sem zkousel vsechny "bezne" distra. Jako alternativu jeste pouzivam SLACKA s tim si vystacim vsude kde potrebuju.
    6.3.2005 12:52 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Zase to otacite, jak se vam to hodi do kramu.

    Volne umoznuje Mandrakesoft stahnout neuplne iso obrazy distribuce. Klidne si muzete stahnout ty balicky a iso si udelat sam. (jsou lide, co takhle vyrabeji DVD isa). Nesmite ale ty vase isa prodavat nebo vydavat za Mandrakelinux.

    Problem neni v pristupu k uzivatelum. Oni resi, jak na tom vydelavat, a zaroven jak si udrzet komunitu, ktera to testuje a vyviji. Takhle jde o vlka a kozu.

    Ja je chapu. Pokud se vam to nelibi, mate moznost vyberu. Distribuci je fura. Ale nepomlouvejte. Nesirte nesmysly.

    V zadnem pripade neporusuji GNU/GPL.
    6.3.2005 13:08 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Dost se divim ze okolo toho shitu vubec nejaka komunita existuje a preju MDK co nejrychlejsi krach! Neotacel jsem nic a to co rikam, za tim si stojim! MDK je ostuda a porusuje to GNU licenci! Zrovna tak si delaji z uzivatelu rukojmi a divim se ze jim za to jeste nekdo muze platit, kdyz jak vime, existuji jine a na rozdil od toho zmetku dokonce funkcni distribuce!

    Nez bych pouzil MDK, to radeji nakoupim nove licence na WIN XP pro vsecky svoje pocitace! Neco tak odporneho jako je ten pokus o Linux se hned tak nevidi. I polsky Aurox je proti tomu delo!
    6.3.2005 13:29 phusick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    No hlavne, ze sme pomohli PorGr-ovi s tym rpm-build:-)
    6.3.2005 13:42 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    [...] to co rikam, za tim si stojim! MDK je ostuda a porusuje to GNU licenci! [GPL]
    Když si za něčím stojím, tak musím být připraven buď své tvrzení něčím doložit, nebo uznat, že nemám pravdu.

    Mohl byste mi tedy ukázat, v čem MDK konkrétně porušuje GPL? Nejlépe včetně citace té části GPL, kterou porušuje.

    Děkuji.
    6.3.2005 13:51 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Dali k disposici kompletni a funkcni distribuci zdarma? Ano? Ja rikam ze NE. Nebudu hledat v GNU licenci clanek ktery porusili. Je to zbytecne. Proste na celou licenci kaslou z vysoka! Co kdyby totez udelali vyvojari Debianu? To by bylo kriku ze?
    6.3.2005 13:56 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Evidentně jste GPL nečetl, takový článek byste tam totiž nenašel. Předpokládám tedy, že to, za čím si stojíte, dokázat neumíte.
    6.3.2005 14:04 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Tak abyste nerekl ze se tomu vyhybam, tady mate kousek z te licence.

    (1) Zdrojový kód k dílu je nejvhodnější formou díla z hlediska jeho případných modifikací. Pro dílo ve spustitelném tvaru znamená úplný zdrojový kód veškerý zdrojový kód pro všechny moduly, které obsahuje, včetně jakýchkoliv dalších souborů pro definici rozhraní a dávkových souborů potřebných pro kompilaci a instalaci spustitelného programu. Zvláštní výjimkou jsou však ty programové komponenty, které jsou normálně šířeny (buď ve zdrojové nebo binární formě) s hlavními součástmi operačního systému, na němž spustitelný program běží (tj. s překladačem, jádrem apod.). Tyto komponenty nemusí být šířeny se zdrojovým kódem, pokud ovšem komponenta sama nedoprovází spustitelnou podobu díla.

    (2) Je-li šíření objektového nebo spustitelného kódu činěno nabídkou přístupu ke kopírování z určitého místa, potom se za distribuci zdrojového kódu počítá i nabídnutí ekvivalentního přístupu ke kopírování zdrojového kódu ze stejného místa, byť přitom nejsou třetí strany nuceny ke zkopírování zdrojového kódu spolu s objektovým.
    6.3.2005 14:10 maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Kdybys tak radeji plytval svou energii a casem jinak nez hazenim spiny na dobre distro.......
    6.3.2005 14:18 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Přečtěte si co citujete -- zdrojové kódy jsou v adresářích SRPMS na ftp mirrorech, s tímhle nemá Mandrake nejmenší problém.

    Chtěl jsem kousek té licence, kterou Mandrake podle vás porušuje.
    6.3.2005 14:19 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Oprava: Chtěl jsem ten kousek licence, který Mandrake podle vás porušuje.
    6.3.2005 14:20 Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Citam tento uryvok zpredu, zozadu , ale stale nenachadzam cast, ktora by mala vynucovat kladnu odpoved na vasu otazku o sireni distribucii.

    Dali k disposici kompletni a funkcni distribuci zdarma?
    6.3.2005 14:22 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    A který z těchto bodů Mandrake porušuje?
    Copak toho není dost?
    6.3.2005 15:11 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Sice jsem od Mandrakeu přešel na slack, ale "červeného psa" fakt nemusím. Pokud používá linux od roku 2004, jak píše, tak je to ještě linuxový usmrkanec, který by po instalaci nejraději pařil on-line hry a vzteká se, že mu něco nejde. Nic se nenaučil, chce machrovat, tak svedl vinu na distro a zkusil jiné. To mu náhodou funguje, tak začal nadávat na MDK. Až mu něco nepojede na novém distru, bude nadávat na něj a pořád dokola, dokud se nenaučí řešit problémy. A když už jsme u těch psů: Říká se, že jaký pán, takový krám. Myslím, že u linuxu to platí dvojnásob. Toť vše.
    Nejsem lama...
    6.3.2005 15:22 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Mily Cerveny pse (podle profilu take Petre Hunesi). Dal jsem si tu praci a podival se, cim jste sem na abclinuxu prispel. Dobre jsem se bavil.

    Ale co chci rici: Kdyz tolik preferujete Ubuntu jako bezva distribuci, co vam vadi na tom, ze na iso MDK neni vsechno, kdyz o Ubuntu (neznam, nemuzu soudit) jste napsal: cituji: Pozor - Ubuntu je pouze na jednom CD a zbytek si musíte dotahat přez internet. Chce to tedy mít dobré připojení. (BTW, pise se pres.)

    Neprotirecite si trosku? A nebo: neporusuje podle vas Ubuntu GNU/GPL? Nedava prece vsechno na CD!
    6.3.2005 15:32 p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    # urpmq --sources synce-kde ftp://linux.contactel.cz/Mandrakelinux/devel/cooker/i586/media/contrib/synce-kde-0.8.0-1mdk.i586.rpm

    Pravda, ted jedu na cookeru, nechce se mi hledat, zda je to i v mdk10.1. I kdyby ne, predpokladam ze by mel fungovat rebuild rpmka, pripadne to proste riskni a vem si ho z cookeru.
    6.3.2005 15:37 p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild

    hmm, chybi mi tam odradkovani, taky by mohly byt ty diskuze inteligentnejsi a nenutit me formatovat v html kazdou blbinu :(

    takze znova:

    $ urpmq --sources synce-kde ftp://linux.contactel.cz/Mandrakelinux/devel/cooker/i586/media/contrib/synce-kde-0.8.0-1mdk.i586.rpm
    6.3.2005 15:53 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    MDK JE SHIT! FC3 JE SHIT! VSECHNO JE SHIT A NEJHORSI JSOU TRPASLICI!!!

    Opravdu plodna debata... :-D

    P.S. Jo a pisu se zapnutym CAPS LOCKem a tudiz mam evidentne pravdu!!! :-)
    6.3.2005 16:40 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mdk 10.1 Official a chybějící rpmbuild
    Tak ji ukončíme, ne? Stejně to nikam nevede, další zbytečný flame. Zamykám.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.