Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Článek na freshmeat.net představuje zajímavý nástroj vnc2swf. Ten dokáže jakoukoliv VNC session (tedy i lokální) zaznamenávat do souboru SWF (Flash), který lze pak přehrát pomocí pluginu nebo přehrávače.
Tiskni
Sdílej:
Proc vtip? Takovych tutorialu treba pro komercni Windows aplikace existuje spousta, dodavaji se primo na instalacnim CD jako soucast manualu.Pokud vím, tak většina lidí okolo GNU/Linuxu nemá Flash příliž v oblibě. Nedokážu si ho představit v článku tady na ABCLinuxu. Brrrr. Příšerná představa. Ale nic nebrání to překonvertovat třeba do OGGu, ne?
Ale mít na stránce krásnej malej odkaz na video anebo hnusnej Flash,No, vždyť to by tě nikdo nenutil. Já sice nejsem nějak ideologicky zaťatej pro Flashi, ale když mi někdo podstrčí půlmegabajtový web, kde se všechno hýbe a ještě mi to škrundá z reproduktoru do písniček, tak jdu prostě dál - takové věci, ať si strčí za klobouk. A kdyby byl v článku/manuálu pohyblivý obrázek místo screenshotu, také by se mi to asi dobře nečetlo. Ale dovedu si představit textový odkaz, pomocí kterého by takový instruktážní klip šel stáhnout (nebo ten odkaz otevřít rovnou v přehrávači.
Proč to teda dělat ve FlashiV tom bude asi kámen úrazu. Tipoval bych, že ten formát pro tento účel nabízí nějaké výhodnější podmínky. Jinak si nedovedu představit, proč by ten program neměl třeba parametr, kterým by se dal výstupní formát zvolit.
Ale dovedu si představit textový odkaz, pomocí kterého by takový instruktážní klip šel stáhnout (nebo ten odkaz otevřít rovnou v přehrávači.Přesně tak, jenom by to nemusel být zrovinka Flash, ale něco, co přehrajou všichni bez problémů nehledě na ideologické či jiné postoje.
V tom bude asi kámen úrazu. Tipoval bych, že ten formát pro tento účel nabízí nějaké výhodnější podmínky. Jinak si nedovedu představit, proč by ten program neměl třeba parametr, kterým by se dal výstupní formát zvolit.Řekl bych, že v tomto se zrovna projevuje jakási zvláštní tendence vývojářů přizpůsobovat se většinovému způsobu myšlení spíše než vlastní své logické úvaze. Nevím, co za výhodnější podmínky může nabízet Flash, když se nejedná o vektorová data. Spíše bych řekl, že na to není tak docela vhodný.
Proč to teda dělat ve Flashi, když FlashPlayer nemá skoro nikdo nainstalovanej, protože je proprietární a proto ho lidi asi nechtěj?Myslis? Dobry namet na anketu: FlashPlayer a) mam b) nechci protoze je proprietarni c) nemam protoze nepotrebuji
Když něco nechci, neznamená, že to nepotřebuju a naopak.Krome toho zivotni situaci typu: program NECHCI, ale potrebuji a tudiz pouzivam, je lepe resit u psychologa nebo u psychiatra, nebot je to informace o psychickem stavu jednotlivce, ktera je pro ostatni verejnost (a tedy verejnou anketu) dost nezajimava :)
Nebo nahrát přes vnc2swf, potom jít k někomu, kdo má flash (ideálně s woknama, aby ten tutoriál vypadal XPéčkově), vzít kameru, spustit přehrávání a nahrát na kameru... No tak pravda gvidcap by možná byl snažší, ale takhle to bude mnohem zábavnější