Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
.
Za tyhle peníze neseženeš nic lepšího než TN (technologie monitoru, ne značka!). Neduhy "TNek" si lehce na Internetu najdeš.
TN monitory mají většinou výbornou (krátkou) odezvu, a proto se celkem hodí na hry. Ale vůbec se nehodí na úpravu fotografií apod.
LCD technologie je prostě na hovno
Nadávat umí každej.
Na co je to HDMI?
Velmi zjednodušeně HDMI slouží k propojení např. PC s monitorem, televize s DVD přehrávačem apod. Velkou výhodou oproti např. D-Sub (VGA) je, že komunikace prostřednictvím HDMI je digitální.
No, ona ta LCD technologie je prostě na hovno, co si budem povídat.
Tož tak to povykládej...
Na co je to HDMI?
. Kdybych měl 10 000,- na monitor s technologií S-PVA tak si budu mlaskat
. Teď musím nadávat.
samozřejmě s ohledem na monitor v mé cenové dostupnosti
Máš štěstí, žes toto uvedl. Jinak bych tě musel kopnout do pr... 
A co takhle Asus PA246Q PROART (P-IPS)? 
Mohl by tě zajímat BENQ EW2420 (9H.L5KLN.IBE)
Oba dva ujdou... Ale to rozlišení! Já bych v dnešní době nešel do monitoru, který nemá alespoň Full HD rozlišení.
To by chtělo názor skutečného pařana her, jestli 8 ms stačí, nebo ne.
.
Tiskni
Sdílej: