Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Řešení dotazu:
Ale vždy je potřeba mít na paměti, že bude fungovat jen tak dlouho, jak dlouho pro to bude existovat software.
Mám DSCope a DSLogic a k tomu software DSView postavený nad knihovnou sigrok. Všechno je to svobodný software, tak tohle by neměl být problém.
S klasickým HW osciloskopem nemám zkušenost, tak mě trochu překvapuje, kolik lidí tu píše o „trápení s USB“ – kromě nutnosti mít počítač mi přijde, že to má spíš výhody…
Já mám Picoscope; něco ve stylu „základní model, nejmenší a nejpřenosnější, ale v nejnadupanější variantě“.
Cenová hladina je kousek přes $1000. Kdyby se ale člověk v konfigurátoru snažil to osekat a smířil by se s horšími parametry, možná by tam bylo i něco za $300, těžko říct. Může to mít 1 analogový vstup místo 2, nemusí to mít 16 „digitálních“ kanálů, nemusí to mít generátor signálu atd.; na tom všem se dá „ušetřit“.
Ad software: Ten je sračka nejhoršího kalibru. Picoscope se chvástá, že podporuje Linux. Ano, pravda, na Archu je dokonce balíček Picoscope. Ale zděšení je hodně velké. Ta aplikace vypadá jako něco v .Net nebo tak, co někdo násilím v potu tváře přeložil v Mono nebo něčem podobném, bez nějakého velkého testování na Linuxu, a vyrobil z toho binárku pro Linux. Co mi nejvíc vadí:
Jinak osciloskop je bezva, co do časového i napěťového rozlišení. Na všechno, co jsem já kdy potřeboval změřit, úplně stačil. Jsou taky osciloskopy na diagnostiku 10g ethernetu, které jsou (pro obrovské časové rozlišení) na USB 3 a stojí $20k, což tenhle samozřejmě není, ale na nějaké analogové koukání do I2C, jestli se mi ten signál nekřiví a nenafukuje, je to víc než dostačující, možná i overkill.
Pro USB to nemá žádný extra kernelový modul. Přistupuje to k USB nějakým dost low-level rozhraním a „drivery“ jsou closed-source knihovny v userspace, které poskytují nějaké jednotné rozhraní pro tu aplikaci napříč různými typy Picoscope.
Jo, kdyby někdo věděl o dobré FOSS aplikaci, která by dokázala používat Picoscope, moc rád bych takovou zkusil! Dokud ale taková není … asi byl tohle celé jenom bezúčelný rant, protože kvůli tomu odpadnímu closed-source softwaru nemůžu Picoscope všeobecně doporučit.
Tiskni
Sdílej: