Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Ještě jednou zdravím,
rád bych si koupil nový router, ale nic, co by pro mě bylo přijatelné jsem nenašel. A taky tomu plně nerozumím. Proto bych byl rád, kdybyste mi poradili. Vlastně ani přesně nevím, co hledám. Do budoucna bych si rád "hrál" se sítěmi a vším, co s tím souvisí, takže bych preferoval něco pokročilejšího. Díval jsem se po MikroTiku, ale buď byl drahý, nebo mi nevyhovoval. Chtěl bych něco takovéhoto:
Otázkou je:
Máte někdo pozitivní zkušenost s něčím jako MikroTik, do čeho jde flešnout OpenWrt?
Řešení dotazu:
Edit: Nebo aby do něj šly nahrávat různé skripty.
Ještě doplním, že cena by neměla jít přes 3k. Pokud by byl levnější, tím lépe.
Díky Maxi. Ten MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT je fakt dobrý.
Přesně tak.
Model TP-Link TL-WDR4300 v1 Architecture Atheros AR9344 rev 2 Verze firmwaru OpenWrt 18.06.2 r7676-cddd7b4c77 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.156.63894-115c4e3) Verze jádra 4.9.152 Volné místo: 89% (1.70 GB)tedy zabrane mam ~190MB
mc (+deps: zlib libffi libattr glib2 libmount librpc) ~4MB byobu (+deps: coreutils-install/tty/stat python) ~20MB misto wakeonlan co zbytecne tahalo hromadu perl sem dal etherwake a htop, badblocks, rsync, diffutils, nmap, tcpdump celkem 40MB (vcetne ~3MB balicku podpory pro extroot)
Byl jsem pevně rozhodnutý koupit ten MikroTik (ten lepší), co mi radil Max, ale nakonec jsem si objednal ten TP-Link V5. T.S.BOHEMIA, kterou mám vedle baráku jej má slevněný z 2,5k na 1,7k a ještě mi nabídli rozbalený kus za 1,2k, což jsem vzal. Takže oproti 3k za ten MikroTik úplně paráda.
Velké díky :)
Opravdu nádhera, ale drahá.
Tak máš alespoň aktuální firm
Díky za reakci, ale ke své velké spokojenosti už mám nový router. S tím pc to do budoucna plánuji.
... s tim ten predchozi router dokonce ozivoval z "bricku" pres "kleste na svabu"
To byly časy, k3ďo :) Když jsem teď flešoval to OpenWrt, tak jsem si přečetl obě ty vlákna (cirka 350 reakcí ). To byl skvělej čas. I tenkrát i teď jak jsem to četl. Musel jsem se smát: "Zavolal jsem do OpenWrt, aby ti to nakreslili. Máš to červeně orámováno"
Tu minirecenzi jsem kdysi četl. Škoda, že jsem si na ní nevzpomněl a škoda, že jsi sem nenapsal dřív.
Tiskni
Sdílej: