3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
sudo passwd root
.
$ sudo passwd root $ napises sve heslo $ napises nove heslo roota $ jeste jednou heslo roota # a je to
sudo su - // mas roota passwd // das mu heslo visudo // editace /etc/sudoers; zakomentuj posledni radek, // tim zakazes pouzivani suda; // viz man sudoers, abys vedel, co delas exit // a je toPřed pouštěním
visudo
se ujisti, že máš to heslo opravdu správně, podle tohoto postupu nebude moct přes sudo nikdo nic. A ten víkend snažení mě snad dostatečně opravňuje tvrdit linux je na hovno. Nebo alespoň Ubuntu Linux je mi totálně na hovno. Bohužel ale v situaci kdy od zasunutí karty do počítače uběhla doba několika dní usilovného snažení a jsem stále bez připojení pod Linuxem mě ani adekvátnější příměr nenapadá.Ne, to tě teda neopravňuje tvrdit. Může Linux (potažmo Ubuntu) za to, že místo toho, aby ses naučil používat balíčkovací systém, tak nesmyslně taháš zdrojáky překladače? Přitom si stačilo přečíst něco málo o balíčkovacím systému a potom by si napsal
apt-get install gcc
(nebo něco na ten styl, nemám Ubuntu) a maximálně vyměnil na požádání CD. Eventuálně si to naklikal v synapticu.
Tiskni
Sdílej: