Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Přesně takovýhle arogánci čuběj pověst linuxu.Svým způsobem mají pravdu. To je jako přejít na DOS a nadávat, že tam mám malý rozlišení.
Stále stejná písnička, jsme líní a neochotní používat konzoli a příkazy.To je prostě Linux. Pokud v tom hledají druhý Windows, hledají na špatném místě. Nejrychlejší způsob, jak se naučit pracovat s libovolným Unixem je začít právě od konzoly - to je A i Z celého systému - já jsem tak začal a za 3 měsíce už to bylo docela v pohodě.
dostane se ti fundované odpovědi typu: uč se, kup si literaturu, neptej se na blbosti...To je do toho obchodu tak daleko? Bez základů se se systémem pracovat nenaučíte. Tady prostě nikoho nebaví odpovídat někomu bez jakékoliv vlastní snahy. Tady je například seznam základních příkazů na unixových systémech.
Za pár let nikdo nebude vědět, že v linuxu bylo na něco lepší dělat v textovým režimu. Nikdo v něm běžně dělat nebude.Tak to doufám, že se nikdy nestane. GUI nikdy nemůže v administraci předčit ruční editaci konfiguráků.
ZÁKONITĚ TO MUSÍ ZKONČIT PRUSEREM.pro (s odpustenim) debila jo
nemám čas zkoušet něco, co i na svých stránkách oznamuje chyby v instalaci. Mandriva je vyzkoušená, s profesionálním zázemím.Jestli mas pocit, ze Mandriva je zcela bez chybna, tak te uprime lituju. A jestli ti je mylejsi ten, kdo sve chyby nezverejni nez ten, kdo je zverejni, tak plati to výse ... Chapu, ze uz asi nejsi nejmladsi a ze je pro tebe spousta veci slozitejsich na pochopeni, ale to co tu porad pises, jsou jen hloupe vymluvy.
bavíme se o začátečníkovi, který nikdy neviděl linuxKaždý ho jednou viděl prvně, nemyslíš? Osobně mě nepřišel žádný extra rozdíl mezi MDK a Debianem, takže nevím kam na to chodíš ...
copak si neumíte představit widle bez aktualizací na netu?Umím! A žádné extra problémy s tím nemám. (Jen tak pro informaci, ty Windows XP jsou legální, jen nějak nemám potřebu aktualizací a SP2.) Ono záleží na tom, jak je používáš. Takže už s těma svýma žvástama táhni někam.
a k tomu, že stačí číst, co instalátor píše - bavíme se snad o začátečnících, kteří si to přečíst neumějí - respektive nevědí co čtou, nic jim to neříká.Tak ti by měli prodat počítač. Nemá to nic moc společného se začátečníky, ale s přístupem člověka k počítači. Chceš snad říct, že když instaluješ windows, tak ti to nic nepíše? Jsi pořád samá hloupá výmluva. Buď se to chceš naučit a naučíš a nebo ne. Jinak to nejde, tak se probuď šípková Růženko...
init 3
).Napsat urpmi kdebase
a vybrat tu co ti nabídne u mě to bylo tuším kdebase-3.4.2-55mdk.i586.rpm
(říkám tuším,protože to píšu v práci na Winech) a pak jen potvrď závislosti a mělo by se to nainstalovat.Když bude vše OK tak zadej startx
a měli by naběhnout X-ka.KDE není jen grafické prostředí,ale má i "své" aplikace,tudíž při jakýchkoliv potížích by jsi měl instalovat ty verze,které jsou pro tu danou verzi KDE (např. kopete,kaffeine,amarok apod.)
Tiskni
Sdílej: