V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Ač problém dělají Widle, projevuje se mi v Linuxu a hledám linuxové řešení. Tím ospravedlňuji položení dotazu.
Máme ve škole dual boot Ubuntu Breezy/Windows 2000 (oficiálně nelegální, ale kolegyně jsou na nich těžce závislé). Střídavě se bůtuje obojí přičemž já vesele hibernuju Ubuntu. Dneska ráno zapnu počítač a po příhlášení do GNOME koukám, že Firefox, Gaim ani Evolution se nemůžou připojit. Prostě nejde net (йен na jednom stroji).
Soudím, že navině může být hibernace, tak dělám reboot. Přihlásím se v GDM, naběhne Gnome, pustím Firefox a: zas nic. Tak co teď? Mlčky restartuju a pouštím Windows. Ty na mě vybafnou s hláškou, že systém je uzamčený atd. Tak se přihlásím jako admin. Internet funguje bez problému. Restartuju znova a volím Ubuntu. A hle, připojení funguje.
Trochu to nechápu, ale podezírám uzamčený Windows, že nějak bránily připojení. Provedu pokus a situaci se zopakuje.
Proč sakra ty pitomý Widle ovlivňujou mé milé Ubuntu? Ať se jdou bsodnout. Co mám dělat abych vždycky když se někdo neodhlásí z Windows je musel spouštět (ble)?
Na to jak málo podrobností jsem vám sdělil jste se docela rozepsali. Díky. Jo a taky za opravu nadpisu (ikdyž odpověď na tu otázku znám: je ano).
Jsem obyčejný, jak říkáte, BFU, takže moc dalších podrobnosti nevím. Připojení jsem nekonfiguroval (je to přes USB kabel ze zdi do bedny ; což by mi jako biologovi mohlo stačit, ne?), protože si to Ubuntu prostě udělalo samo. Připojení jelo pořád. Problém nesouvisí s hibernací Linuxu (odmítám se jí vzdát), protože přetrval po jeho restartu. Jsou za tím ty Widle.
Teď vás možná dostanu. Trochu mi otevřelo oči toto: "No a nějak nechápu jak jsi spustil linux když jsi se neodhlásil z windows?" od Petr Šobáňe. Když se nad tím zamyslím, je to fakt divný, protože ve Windows 2000 není (aspoň na těch co tu máme) žádná hibernace možná. Totiž, ony ti Widle, když se přepnou do "Úsporného režimu", tak se vypne počítač (8~O). Docela nářez, řekl bych. Předtím jsem si toho nevšiml, protože v nich jsem jen vyjímečně. Jediný způsob jak stejnou situaci provést na vedlejším kompu je ho poslat do standbáj a vyrvat z něj proud
(odpusťe smajlíky, ale já se fakt chechtám).
Řešit tenhle widlí problém nebudu, protože mě kradenej systém nezajímá a holky si to prostě znova zapnou. A na počítač doma Widle nepustím. Akorát mě štve, že nikdy nepoznám zda přede mnou počítač někdo vypnul, či zda svévolně pošel. Asi prostě vypnu usínání ve Widlích. Už takhle tady na mě řvou že za všechno můžou ty moje Linuxy.
Totiž, ony ti Widle, když se přepnou do "Úsporného režimu", tak se vypne počítačNo tak to je na tom pocitaci pravdepodobne nastaven v Power Managementu v BIOSu usporny rezim S3 - zustane napajena jenom pamet (zustanou v ni data) a ostatni se vypne (vypadat to, jakoby se vypnul cely pocitac). Kdyz se potom zapne pocitac, tak se obnovi do stavu pred usnutim (Windows nabehne za par vterin). Ale nevim, jaktoze vas to pusti k vyberu operacniho systemu - to obnoveni do puvodniho stavu podle me dela hardware, ne Windows.
Tiskni
Sdílej: