abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pentium III (450MHz) a Gentoo

    26.4.2006 09:31 Petr
    Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Přečteno: 191×
    Ahoj, mam pocitac s konfiguraci P3 450Mhz 380MB RAM a planuji na nem rozjet linux vcetne X. Jelikoz pouzivam rad gentoo zvazoval jsem prave nad touto distribuci. Vim ze PC neni zadny bourak, ale nerad bych to kompiloval tyden. Mate nekdo zkusenosti s podobnou konfiguraci? Jako druhou moznost jsem zvazoval Debian. Diky.

    Odpovědi

    Cubic avatar 26.4.2006 09:42 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    26.4.2006 09:46 Lubos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Ahoj, mám obdobnou konfiguraci, jen CPU je malinko rychlejší - 500MHz, Gentoo jsem instaloval od stage1 a bez problémů na něm provozuji Gnome. Kompilovalo to dlouho, to je fakt, ale měl jsem ještě spoustu jiné práce a tak to nebyl žádný problém. Někteří to považují za zbytečnost, někteří jsou dokonce nepříčetní, když slyší, že někdo kompiluje na takové šunce od stage1 a tak se nedivte, když si zde přečtete spoustu protichůdných názorů. Takže já mám zkušenost dobrou, jde to bez problémů.
    26.4.2006 15:40 jkt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Ach jo. Instalace ze stage1 neni oficialne podporovana. Instalace od stage1 je pomalejsi nez instalace od stage3. Instalace ze stage1 neprinese zadne zrychleni aplikaci. Instalace od stage1 je zbytecna. Co na tom tem lidem neni jasny...
    David Watzke avatar 26.4.2006 17:57 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Co ti není jasný na tom, že je lepší si to rovnou kompilovat od základů, než to všechno pak překompilovat? Chceš distribuci, kde už máš tohle všechno připravený? Nechceš Gentoo.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Luboš Doležel (Doli) avatar 26.4.2006 17:58 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    +1
    26.4.2006 18:52 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Ach jo. Tak jeste jednou, tentokrat po sto padesate osme, z threadu http://thread.gmane.org/gmane.linux.gentoo.devel/33245. Doporucuji precist cele, nicmene i z techto linku si snad udelas predstavu, proc je to opravdu k nicemu. Dalsich relevantnich informaci je na webu spousta, viz archivy ML gentoo-doc, gentoo-dev a samozrejme Bugzilla.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 26.4.2006 18:55 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Well, if we could educate the users that stage2 tarballs are totally > pointless, and that running bootstrap.sh followed by emerge -e system > from a stage3 is pretty much *exactly* the same as starting a stage1 > from scratch...

    It isn't pretty much anymore. It *is* exactly the same.
    Má pravdu, ale proč si stahovat o tolik větší stage3, abych to potom rekompiloval?
    26.4.2006 19:05 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Protoze instalace od stage1 maji velkou nachylnost k chybam v prubehu samotne instalace. Klasika byla cyklicka zavislost Perlu na OpenSSL treba (prelozeno do cestiny: nejde to nainstalovat). Navic kdyz do objemu dat zapoctes zdrojaky, zas tak dramatickej rozdil to neni (stage3 je o cca. 75MB vetsi, objem zdrojovych kodu, ktere bys musel stahnout tak jako tak, je v soucasne dobe presne 399,944 kB). A nebe treba proto, abys to mel rychlejc hotovy, abys moh v systemu v mezicase pracovat,...
    26.4.2006 21:03 peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    stage1 na p2 400 128mb RAM ,zatial slape 8 mesiacov ...,akurat som tam pridal pamet a zmenil disk (zo 6gb na 40gb),stare IBM
    26.4.2006 22:15 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Nejak nechapu, proc je to reakce na me, ale na druhou stranu nemusim chapat uplne vsecko, ze...
    26.4.2006 23:16 Ica | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Do kamene tesat :-)
    26.4.2006 10:00 OndraP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo

    Slackware 10.0 na PII 400, 128MB RAM jako prd vcetne X. Nevim, proc by to nemelo jit i s Gentoo.

    Vykook avatar 26.4.2006 22:04 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    v pohode mel sem gentoo ze stage 3 na p166-mmx 32mb ram 4gb disk. ale je pravda ze tam nebyl X11
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    26.4.2006 23:11 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    Pohoda, a bud si pockas alebo pouzijes distcc (vypomahaju potom dalsie masiny v sieti).
    27.4.2006 00:24 ondrab | skóre: 12 | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pentium III (450MHz) a Gentoo
    nebo to skompiluj na jiny masine a pak to strc do ty p3
    Keep on keepin' on.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.