Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Samotnemu se mi nikdy nepovedlo nic nainstalovat, pze jsem vzdycky vytuhnul na nejake zavislosti, kterou se mi nepovedlo vyresit (nejcasteji Gtk).Tak normalni v SUSE je instalovat pomoci spravce balicku YAST. Ve spojeni s nekolika pridanymi repozitari (zminovanymi casto i na abicku) byste nemel na nejake problemy se zavislostmi vubec narazit, resp. od toho je spravce balicku, aby je vyresil za vas de facto automaticky. Takze jako prvni bych mel tip: precist si k vasemu OS (SUSE) uzivatelskou dokumentaci a ridit se podle ni.
Evidentne Vas rozciluji zavislosti :-) Ze by Slackware? :-) Ja s nim zacinal, a taky jsem u nej zustal :-) Jeho balicky zavislosti neresi :-)
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Jak pro koho, ja s nim zacinal. Mne Slackware neprivetivy ani nepripada, ba prave naopak. Ono zalezi co pod si pojmem "privetivost" predstavujete. Bud to bude balickovaci system, ktery resi zavislosti, a tedy Vas omezuje na balicky z repozitare k dane versi distribuce. Nebo zavislosti nejsou reseny a tak je Vam dana mnohem vetsi svoboda. Samozrejmne za cenu vlastniho vypoceneho sadla, ktere ztratite pri vlastnich kompilacich a rucnim dohledavani zavislosti. Je na Vas co jste ochoten investovat. Bud uprednostnujete pohodli balickovaciho systemu, nebo sahnete po svobode umoznujici pouzivat dostatecne aktualni software.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
<rejp>Jinak mi nedá, než si rýpnout. Proč bych měl řešit něco, co za mě normálně řeší můj distributor (závislosti)?</rejp><rejp2>Treba proto, ze se mi chce? ;)</rejp2>
--nodeps
rozjedu všude, kdyby se mi náhodou zastesklo po ručním řešení závislostí. Ale tady prostě nemám jinou možnost (swaret a spol mi nikdy nepřišli dostatečně spolehlivé), než že je musím řešit ručně. A já je řešit nechci (lenochu Neurazite. Asi narazite na me ustavicne vnucovani Slackware. Podivejte se na moji paticku, myslim ze jsem jasny pripad :-)
Jako velka cast Linux-useru jsem nejdrive mnohokrat zazil modrou smrt :-( Potom byl Monkey Linux (t.j. Slackware) nainstallovany na FAT. Potom nasledoval Damn Small Linux ve versi asi 0.7neco (t.j. Knoppix resp. Debian). Pak prisla moje Velka laska - Slackware ve versi 10.0 :-) Potom jsem na zkousku nainstalloval a lehce pricuchnul k Debianu, napodobne i Free BSD. Ale opravdu vazne jsem se zabyval jen Slackwarem. Klikaci distribuce jsem nezkousel, protoze mi muj milasek s P200 ani nechce dovolit nainstallovat :-) Zkousel jsem uspesne kompilovat jadro, MPlayer, a spoustu vseho mozneho.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Free BSD jsem opustil, predevsim proto ze v te dobe kdy jsem ho zkousel, obsahovalo XFree 4.neco a nejak se to nemelo rado s moji S3. Kompilovat XOrg v neznamem Free BSD se mi dvakrat nechtelo, u mne by to byl porod (P200MHz/RAM 64MB). A taky proto ze Free BSD ma take jakesi reseni zavislosti, nebo si to pletu s Debianem? Docela mne zralo, ze pri installaci XFree to na sebe nabalilo vsechny mozne fonty a pod. Samozrejme installator mi umoznil to nepotrebne neinstallovat, to jde ale snad v kazde distribuci. Jediny Slackware za mne nic nehlida a to u mne rozhodlo. Proste se v tom rad stouram :-) Free BSD v nejnovejsi versi obsahuje uz XOrg, takze mozna nekdy az bude vetsi disk, zacnu tu "starou dobrou rachejtli Slackware" povadet. Ted ale ne, zatim to funkuje jak ma a ja nemam duvod proc to trapit.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
U kompilace OO2 je napsáno, že agresivní CFLAGS nezkousne. Ale to není problém Gentoo, ale OpenOffice.
Pokud něco jde přeložit (a funguje to) bez optimalizace, ale ne s maximální optimalizací, pak bych chybu hledal v první řadě v překladači a teprve potom ve zdrojáku aplikace.
Na chybu v GCC bych nesazel...
To je otázka zkušeností. Vzhledem k tomu, kolik různých verzí GCC už mi padalo při překladu Firebirda na internal compiler error (téměř všechny, teprve 4.0.2 se zdá fungovat bez komplikací), dívám se na to trochu jinak…
-O2
(jde přeložit, ale nefunguje správně) 2_0_Release
, tak s 4.0.2 ji po úpravě pár řádků bez problémů přeložím, ale s trojkovými verzemi bez šance, tedy přinejmenším ne s -O3
. Možná jsem ale měl zdůraznit, že jde o C++, ne klasické C.
Tiskni
Sdílej: