Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »nějak mi šílí myš při rolování a generuje funkci tlačítka zpětMám pocit, že se to tu řešilo - hledej ve FAQ, možná najdeš, jak to vypnout.
Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7"
. Stačilo mi smazat ty tlačítka 6 a 7, které na myši nebyly.
Naprosto s vami souhlasim.
Jestli stanice jsou windows, programy take windows, urcite budete mit nejake windows sitove programy a ty budou podporovat jen MS SQL, tak proste musite jit do Windows Server. Bude to mnohem pohodlnejsi. MS SBS jen nic moc, hlavne kdyz firma bude rust. My vetsinou volime MS Server a na linux/bsd firewallu mame postovni server. Vyjde to levneji nez exchange. Jestli ale chcete vyuzivat MS Outlook v plne mire, Exchange se nevyhnete.
Jestli nemusite pouzivat MS programy, mozna treba jen ucetnictvi neco offisackeho a mate hodne uzivatelskych stanic, volil bych vse linux s openoffice a jeden windows terminal server na ktery bych dal ucetnictvi, coz je dobre i z hlediska, ze se uzivatele muzou pripojit z domovat a pracovat na tom.
Jinak na druhou stranku uspesne administruji linux server a 5 win stanic, bez zadnych specialnich nastaveni. Jede to temer 1 rok a nebyl problem. Jestli jsem na to sahnul dvakrat...
Linux server je i jako file server, raid, backups, posta
V první řadě jde přece o spolehlivost řešení a ne o to, kolik tomu věnujete času.No a v cem je tve reseni spolehlivejsi? - i kdyz pri 160 stanicich bych e-mail server asi resil taky - ale tady se bavime o male firme s max. 50-100 PC.
Tiskni Sdílej: