Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
nějak mi šílí myš při rolování a generuje funkci tlačítka zpětMám pocit, že se to tu řešilo - hledej ve FAQ, možná najdeš, jak to vypnout.
Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7"
. Stačilo mi smazat ty tlačítka 6 a 7, které na myši nebyly.
Naprosto s vami souhlasim.
Jestli stanice jsou windows, programy take windows, urcite budete mit nejake windows sitove programy a ty budou podporovat jen MS SQL, tak proste musite jit do Windows Server. Bude to mnohem pohodlnejsi. MS SBS jen nic moc, hlavne kdyz firma bude rust. My vetsinou volime MS Server a na linux/bsd firewallu mame postovni server. Vyjde to levneji nez exchange. Jestli ale chcete vyuzivat MS Outlook v plne mire, Exchange se nevyhnete.
Jestli nemusite pouzivat MS programy, mozna treba jen ucetnictvi neco offisackeho a mate hodne uzivatelskych stanic, volil bych vse linux s openoffice a jeden windows terminal server na ktery bych dal ucetnictvi, coz je dobre i z hlediska, ze se uzivatele muzou pripojit z domovat a pracovat na tom.
Jinak na druhou stranku uspesne administruji linux server a 5 win stanic, bez zadnych specialnich nastaveni. Jede to temer 1 rok a nebyl problem. Jestli jsem na to sahnul dvakrat...
Linux server je i jako file server, raid, backups, posta
V první řadě jde přece o spolehlivost řešení a ne o to, kolik tomu věnujete času.No a v cem je tve reseni spolehlivejsi? - i kdyz pri 160 stanicich bych e-mail server asi resil taky - ale tady se bavime o male firme s max. 50-100 PC.
Tiskni
Sdílej: