Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
b
a g
. Jako bonus by mohla být podpora 2.4GHz i 5GHz sítí.
Zatím jsem našel tuto, máte s ní někdo zkušenosti? Podařilo se vám ji rozchodit v Linuxu?
Díky, Vojta
Co je vlastně na těch Atherosech tach skvělého? Já mám miniPCI kartu Intel (součást Centrina), která mi funguje skvěle a spolehlivě. Ježto nepoužívám desktop, neměl jsem možnost vyzkoušet žádné desktopové karty. Uvažuju, že bych si pořídil WiFi kartu k domácímu serveru, čímž bych si vytvořil druhý přístupový bod.
Existuje nějaké objektivní srovnání (nejlépe benchmark s jasnými čísly), které by ukázalo, v čem má chipset Atheros navrch?
Inu, takové pohádky jsem už slyšel o leckterém chipsetu. Kdyby to bylo tak snadné, neptal bych se.
Záleží na vysílacím výkonu. Ne každý chipset využívá maximální povolený výkon. Záleží na druhu použité antény. Ta může změnit dosah z desítek metrů na jednotky kilometrů. A to zdaleka nejsou všechny faktory ovlivňující komunikaci.
Používají-li chipsety Atheros maximální povolený výkon a jsou-li dodávány s kvalitními výstupními prvky a připojeny k dobré anténě, jistě fungují spolehlivě. Totéž ale může mít kterýkoliv jiný chipset. Proto bych raději viděl čísla.
Pokud jde o citlivost, ta je v přímém rozporu s odolností proti rušení a WiFi zařízení musí v každém okamžiku nacházet rozumný kompromis. Obojí naráz mít nelze. Nacházejí-li chipsety Atheros tento kompromis automaticky a lépe než jiné chipsety, opět bych rád viděl čísla.
Selektivita? To je nějaký oxymoron. U WiFi nelze mluvit o selektivitě. Kanály jsou poměrně široké a existují pouze tři, které se nepřekrývají. Některé způsoby kódování signálu umožňují, aby zároveň probíhalo na téže frekvenci několik přenosů, které lze od sebe oddělit, viz například DSSS. To ale vyžaduje vždy tutéž (poměrně velkou) šírku pásma. Takže kdepak selektivita.
Nejsem příznivcem nějaké konkrétní značky, ale zatím tu nezazněl jediný argument, který by mě přesvědčil, že Atheros je v nějakém ohledu lepší než výrobky jiných značek. Uvidím-li benchmark, který by ukazoval, že Atheros dosahuje za stejných (náročných) podmínek lepších přenosových rychlostí než jiné chipsety, rád tomu uvěřím.
ath_hal: 0.9.14.9 (AR5210, AR5211, AR5212, RF5111, RF5112, RF2413) wlan: 0.8.6.0 (EXPERIMENTAL) ath_rate_sample: 1.2 ath_pci: 0.9.6.0 (EXPERIMENTAL) Build date: Apr 2 2006 Debugging version (IEEE80211) ath0: 11a rates: 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: 11b rates: 1Mbps 2Mbps 5.5Mbps 11Mbps ath0: 11g rates: 1Mbps 2Mbps 5.5Mbps 11Mbps 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: turboG rates: 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: H/W encryption support: WEP AES AES_CCM TKIP ath0: mac 5.6 phy 4.1 radio 3.6 ath0: Use hw queue 1 for WME_AC_BE traffic ath0: Use hw queue 0 for WME_AC_BK traffic ath0: Use hw queue 2 for WME_AC_VI traffic ath0: Use hw queue 3 for WME_AC_VO traffic ath0: Use hw queue 8 for CAB traffic ath0: Use hw queue 9 for beacons Debugging version (ATH) ath0: Atheros 5212: mem=0x11000000, irq=11
Tiskni
Sdílej: