Specialisté společnosti ESET zaznamenali útočnou kampaň, která cílí na uživatele a uživatelky v Česku a na Slovensku. Útočníci po telefonu zmanipulují oběť ke stažení falešné aplikace údajně od České národní banky (ČNB) nebo Národní banky Slovenska (NBS), přiložení platební karty k telefonu a zadání PINu. Malware poté v reálném čase přenese data z karty útočníkovi, který je bezkontaktně zneužije u bankomatu nebo na platebním terminálu.
V Ubuntu 25.10 byl balíček základních nástrojů gnu-coreutils nahrazen balíčkem rust-coreutils se základními nástroji přepsanými do Rustu. Ukázalo se, že nový "date" znefunkčnil automatickou aktualizaci. Pro obnovu je nutno balíček rust-coreutils manuálně aktualizovat.
VST 3 je nově pod licencí MIT. S verzí 3.8.0 proběhlo přelicencování zdrojových kódů z licencí "Proprietary Steinberg VST3 License" a "General Public License (GPL) Version 3". VST (Virtual Studio Technology, Wikipedie) je softwarové rozhraní pro komunikaci mezi hostitelským programem a zásuvnými moduly (pluginy), kde tyto moduly slouží ke generování a úpravě digitálního audio signálu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.10. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
V Londýně probíhá dvoudenní Ubuntu Summit 25.10. Na programu je řada zajímavých přednášek. Zhlédnout je lze také na YouTube (23. 10. a 24. 10.).
Gemini CLI umožňuje používání AI Gemini přímo v terminálu. Vydána byla verze 0.10.0.
Konference OpenAlt 2025 proběhne již příští víkend 1. a 2. listopadu v Brně. Nabídne přibližně 80 přednášek a workshopů rozdělených do 7 tematických tracků. Program se může ještě mírně měnit až do samotné konference, a to s ohledem na opožděné úpravy abstraktů i případné podzimní virózy. Díky partnerům je vstup na konferenci zdarma. Registrace není nutná. Vyplnění formuláře však pomůže s lepším plánováním dalších ročníků konference.
Samsung představil headset Galaxy XR se 4K Micro-OLED displeji, procesorem Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 GB RAM, 256 GB úložištěm, operačním systémem Android XR a Gemini AI.
Před konferencí Next.js Conf 2025 bylo oznámeno vydání nové verze 16 open source frameworku Next.js (Wikipedie) pro psaní webových aplikací v Reactu. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.
Zdravim.
Chtěl bych se zeptat, jestli je možný, že by bylo nějak zakázáno na serveru v nastaveni mysql podporovat nejake externi programy nebo připojeni??
Děkuji
A můžete nejrpve definovat co není externí připojení? Je podpora DB v PHP jakožto modul v Apachi pro Vás externí nebo nikoliv? Není řešení např. firewall a blokování portu 3306??Nevím jak popsat svůj problém aniž by nebylo zamčeno tohle vlákno..
Prostě potřebuji přistupovat do mysql jinak než přes HTTP a PHP.. Samozřejmě máte pravdu, že se jedná o veškeré externí přístupy.. Ale určitě víte jak jsem to myslel ;)
Jinak firewall je nastaven,tam problem není.. a port 3306 je povolen taky..
děkuji
Pravděpodobně ti mysql server neposlouchá na síťovém rozhraní (lokální připojení běhají přes souborové sockety). Mnohokrát se to tu řešilo, mrkni do dokumentace, soubor my.cnf, parametry skip-networking, příp. bind-address.tak tam mam jen bind-address = 127.0.0.1 skip-networking tam vubec nemam..
Tedy mysql poslouchá jenom na lokálním síťovém rozhraní localhost, tudíž se k němu zvenku nemůžeš připojit. Zakomentuj ten parametr a reloadni mysql server. Bezpečnost viz můj příspěvek výše.tak ted uz se nece deje.. ale hlasi to nejaky eroor, nevite co to je?? Checking for corrupt, not cleanly closed and upgrade needing tables.. dekuji
/etc/mysql/debian-start. Prostě zkontroluje stav databází a tabulek při spuštění… Nějakej problém?
# /etc/init.d/mysql start Starting MySQL database server: mysqld. Checking for corrupt, not cleanly closed and upgrade needing tables..
.
grep -R "Checking for corrupt" /etc/ti hodí, přesně kde se to vypisuje. Je tam dokonce přesně popsané, co to dělá, příp. jak to vypnout. Určitě ti to dělalo i dosud, jenom jsi to při startu nezaregistroval a mysql server jsi zřejmě ručně restartoval prvně až dnes. Když ti to nevyhovuje (nechápu proč), tak si to dle návodu vypni. Není důvod si tu na to stěžovat.
nainstaloval jsem si do windows xp misto phpmyadmina program pro spravu mysql. Jenže mam problem s připojením. Chtěl bych se zeptat, jestli neni možný, že by bylo nějak zakázáno v nastaveni mysql to, ze nebude podporovat nejake externi programy nebo připojeni??Jak se tento dotaz tyka linuxu? Ctu to poctvrte, ale stale tam vidim, ze jste pod windows nainstaloval mysql a mate problem s pripojenim. Slovo linux tam nevidim, naopak vidim ze nejaky FOSS program nefunguje pod windows.
Pokud jde o druhou cast tveho komentare, tak se mylis.Zdá se, že dneska máš špatný den, alespoň co se chápání textu týče
Nemluvím o mazání dotazů o tom, že něco nefunguje pod windows. Mluvím o tom, že necháváte i jiné dotazy, které se netýkají přímo Linuxu, ale FOSS programů, které se na něm provozují - například tady, tady, tady, tady a tady (první dvě strany).
Blogy jsme take ubranili pred holcickami bavicimi se na tema, jak maji rady konicky a tokio hotel.Ubránili? Neřekl bych, že je to dobře zvolené slovo. Mám zato, že po dohodě holčičky odešly samy, když zjistily, že tady není pro ně nejvhodnější čtenářská obec. Krom toho nemám ten dojem, že blog o koníčcích a Tokio hotelu je horší. než tohle a tohle (rozcestník na hl. stránce)
Mluvím o tom, že necháváte i jiné dotazy, které se netýkají přímo Linuxu, ale FOSS programů, které se na něm provozujíTo je zamer. Reknu to jasne: ciste FOSS problemy ano, ale ne pod windows. Nechceme tu resit problemy s windows. Udelame vyjimku pro FOSS programy a skonci to novym forem pro editaci registru.
Jinak by se dotazy mohly postupně stále více a více týkat Windows.
Navíc je to taky takový filtr dotazů. Pokud už někdo dokáže svůj problém zanalyzovat natolik, že si je jist, že se to netýká Windows, a dokáže ho popsat natolik přesně, že vůbec nevadí, že nenapíše, na čem ten server běží – pak zpravidla jeho dotaz má hlavu a patu, a je to skutečný dotaz do poradny, ne otázka, na kterou se odpovídá v prvním odstavci manuálu.
Ono kdyby si autor tohoto dotazu po prvním uzamčení nejprve zjistil, co je to databázový server, co je to síťová komunikace, co je to konfigurace, a jak "nějaký program" s databázovým serverem spolupracuje, nemusel se vůbec ptát…
To je zamer. Reknu to jasne: ciste FOSS problemy ano, ale ne pod windows.Aha, takže se nemýlím... děkuji.
Kde je ten admin co zamyka ty vlákna ?
)))))
Tiskni
Sdílej: