Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Dopisal som do /var/spool/cron/crontabs/root riadok > 40 11 * * * /usr/local/sbin/reboot.sh a subor som ulozil.No ja nevim, ja teda vzdycky editoval crontab pomoci
crontab -e
, takze predpokladam ze problem bude v modtime toho /var/spool/cron/crontabs/
jak se pravi v
man cron
Additionally, cron checks each minute to see if its spool directory’s mod- time (or the modtime on /etc/crontab) has changed, and if it has, cron will then examine the modtime on all crontabs and reload those which have changed. Thus cron need not be restarted whenever a crontab file is modi- fied. Note that the crontab(1) command updates the modtime of the spool directory whenever it changes a crontab.
#! /bin/sh reboota pojmenovat ho např. restart a dát ho např. do adresáře /home/uzivatel/skripty.
Nejjednodušší je udělat skript#! /bin/sh reboot
Za trest stokrat napsat: "Uz nikdy nebudu ve scriptu pro cron pouzivat prikazy bez absolutni cesty" !!
Kdyz uz tak:
#! /bin/sh /usr/bin/reboot
#! /bin/sh #pondelni_skript cp -u -r /home/uzivatel/pracovni /mnt/usbdisk/pondeliv cronu:
10 17 * * 1 root /home/uzivatel/pondelni_skriptpak restart cronu
Pozij crontab -e
to za tebe udela veskere potrebne ukony.
Ano to je spravne. Program crontab ti otevrel ten spravny soubor ve tvem oblibenem editoru (no nejspis ve VI), takze udelej nejakou malickou zmenu (ve vi pomoci 'i') a uloz ho ('2xESC' a ':wq') a program crontab se postara o to aby si cron daemon vsimnul, ze mu nekdo zmenil konfiguraci.
crontab -e
, možná bychom se pohli výpisem crontab -l
, je možné, že to crond vůbec nevidí
Jinak pozor na proměnné. Jako root by problém s právy neměl být, spouští se cron-hourly.
Slack používá velmi konzervativní Dillon cron, který VŠE edituje crontabem
crontab -l
je s malé "L", ne s jedničkou crontab -l
má být s malým "L", ne s jedničkou.
crontab
soubory vašeho cron
daemona a příslušným způsobem je upravitman cron
a man crontab
nepomůžou, bude asi pro další rady potřeba vědět, jaký cron daemon používáte. Nejspíš to poznáte třeba z man cron
, cron daemon by o sobě také mohl něco prozradit při použití s přepínačem -h
nebo -v
, případně s použité distribuce by snad bylo možné usoudit, který cron daemon je tam jako defaultní.
shutdown -r
a shutdown -h
, první je reboot a v druhém případě lze u moderních desek budit magic packetem.
Each user can have their own crontab, and though these are files in /var/spool/ , they are notviz. man crontab
intended to be edited directly.
Tiskni
Sdílej: