Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Je ten soubor spustitelný? Proč tam nemáte specifikaci interpreteru? Přišlo vám něco mailem? Je něco v logu?
Zvědavost je silnější než já: proč???
#! /bin/sh #restartovaci_skript /sbin/reboota ten jsem dal do cronu:
10 07 * * * root /root/restartovaci_skript
Je snad jedno proč restartovat. Dotaz byl položen jak udělat automatický restart přes cron. Pokud potřebuji aut.rest. asi k tomu mám svůj důvod.
Až se budete ptát na placeném supportu, pak si můžete poskakovat a vykřikovat, že když se ptáte, jak se nejlépe střelit do nohy, Joe vám to musí hned teď poradit, a to, že střílet se do nohy je blbost, si má nechat pro sebe. Dobrovolné fórum funguje jinak, takže tady musíte počítat stím, že když se zeptáte, jak udělat hloupost, dočkáte se odpovědi, že hlouposti dělat nemáte.
A zrovna v tomto případě jsem si prakticky jistý, že tazatel ve skutečnosti nepotřebuje každý den v určenou dobu restartovat systém, ale pouze se snaží velmi nešťastným opatřením obejít úplně jiný problém, který by se měl ve vlastním zájmu snažit vyřešit.
Udělal jsem skriptreboot nedoporucujem pouzivat. Linuxova verzia je sice taka inteligentna, ze ak je system v runleveli 1-5 tak zavola shutdown, ale na UNIX-e ten commadn robi presne to co ma. Spustenie /sbin/reboot na unixe otoci masinu bez zavolania shutdown scriptov, syncnutia diskov, vyprazdnenia buffrov, ... co narobi viacej problemov ako to ze sa system pravidelne otaca :D Ja pouzivam vsade shutdown so spravnimi prepinacmi a som si isty, ze sa nic neocakavane nestane.#! /bin/sh #restartovaci_skript /sbin/reboot
#!/bin/sh if ping -c 2 $1 then # zde bude příkaz při spojení echo "ping OK" else # tady když neprojde ping echo "ping KO" fiAkorát si skontrolujte co vám ping vrací za návratovou hodnotu a zda zná parametr -c distribuci BrazilFW neznám a nevím jak se ping chová....
#!/bin/bash
IPADRESY="AP_1 AP_2 AP_3 AP_4 AP_5 AP_6 AP_7 cl_vysluni \
172.20.42 172.20.44 10.139.48.17"
for ADRESA in $IPADRESY; do
if ping $ADRESA -c 3 -w 4 -i 0.2 | grep "100% packet loss" > /dev/null
then
/sbin/shutdown -r now
fi;
done;
Spoustet to muzes z crona. snad ti to k necemu bude.
ping
vrátí nulu, pokud dostane aspoň jednu odpověď (v limitu) nebo jen pokud dostane všechny. A i kdybych si to nakrásně ověřil, co já vím, jak se bude chovat příští veze nebo ping
na jiném systému?
Měl jsem tenhle problém když sem měl router a provider mi občas jak se mu zachtělo změnil IP adresu . Jelikož mi ji provider přiděloval přes DHCP server , neměl jsem nikdy šanci zjistit kdy mi ji změní jelikož má ve smlouvě že mě nemusí informovat :o))) informování je za příplatek. Vyřešeno scriptem v který spouští cron co 10 min . Ping na nějaký server , pokud neprojde tak spustí dhclient eth0 a pokusí se získat IP .
Tiskni
Sdílej: