Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
napríklad taký windows ten zisťuje okolité počítače alebo aj iné veci.Ano, já mam tučňáka ve windowsí sítí a to je samé UDP(port 138) :o)
netstat
u parametr -p
, vypíše vám to i proces, který danou komunikaci má nasvědomí.
Pokud dáváte se do diskuze nějaký výpis, použijte prosím tag <pre>
, aby se to dalo číst. A klávesa "Y" také není na klávesnici zbytečně, třeba pro takovou předponu vy-/vý- (výpis, nevyčetl) se může hodit. "Z" také není k zahození (zkoušel, z toho), a čárky, tečky a velká písmena by srozumitelnosti taky přespěly.
lo
, tak se nikam nic nepřenáší po síti (teny se nic nestahuje). Myslím že tedy nemá smysl cokoliv řešit natož pak takovými brutálními metodami.
Jistě, možná by stálo za zjištění o co se jedná, ale takový úkol zřejmě vyžaduje někoho s obsáhlejšími znalostmi (jak o linuxu, tak o sítích).
netstat -np
a tcpdump -ni eth1
). Bez nějakých výstupů z alespoň některých z těchle nástrojů vám tady někdo bez křišťálové koule těžko poradí.
Co je UDP virus nevím, ale silně pochybuju, že by se (zvlášť dneska) do UDP paketu dokázal nacpat nějaký škodlivý kód.
netstat -tuna
a netstat -tn
a výstup vlož do PRE tagu. Jinak něco ti tam přibývá, jelikož takové množství na lo
mám tak po měsíci a více co ty za pár hodin. iptraf
ti také dost napoví.
Tiskni
Sdílej: