I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
napríklad taký windows ten zisťuje okolité počítače alebo aj iné veci.Ano, já mam tučňáka ve windowsí sítí a to je samé UDP(port 138) :o)
netstat
u parametr -p
, vypíše vám to i proces, který danou komunikaci má nasvědomí.
Pokud dáváte se do diskuze nějaký výpis, použijte prosím tag <pre>
, aby se to dalo číst. A klávesa "Y" také není na klávesnici zbytečně, třeba pro takovou předponu vy-/vý- (výpis, nevyčetl) se může hodit. "Z" také není k zahození (zkoušel, z toho), a čárky, tečky a velká písmena by srozumitelnosti taky přespěly.
lo
, tak se nikam nic nepřenáší po síti (teny se nic nestahuje). Myslím že tedy nemá smysl cokoliv řešit natož pak takovými brutálními metodami.
Jistě, možná by stálo za zjištění o co se jedná, ale takový úkol zřejmě vyžaduje někoho s obsáhlejšími znalostmi (jak o linuxu, tak o sítích).
netstat -np
a tcpdump -ni eth1
). Bez nějakých výstupů z alespoň některých z těchle nástrojů vám tady někdo bez křišťálové koule těžko poradí.
Co je UDP virus nevím, ale silně pochybuju, že by se (zvlášť dneska) do UDP paketu dokázal nacpat nějaký škodlivý kód.
netstat -tuna
a netstat -tn
a výstup vlož do PRE tagu. Jinak něco ti tam přibývá, jelikož takové množství na lo
mám tak po měsíci a více co ty za pár hodin. iptraf
ti také dost napoví.
Tiskni
Sdílej: