Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
napríklad taký windows ten zisťuje okolité počítače alebo aj iné veci.Ano, já mam tučňáka ve windowsí sítí a to je samé UDP(port 138) :o)
netstat
u parametr -p
, vypíše vám to i proces, který danou komunikaci má nasvědomí.
Pokud dáváte se do diskuze nějaký výpis, použijte prosím tag <pre>
, aby se to dalo číst. A klávesa "Y" také není na klávesnici zbytečně, třeba pro takovou předponu vy-/vý- (výpis, nevyčetl) se může hodit. "Z" také není k zahození (zkoušel, z toho), a čárky, tečky a velká písmena by srozumitelnosti taky přespěly.
lo
, tak se nikam nic nepřenáší po síti (teny se nic nestahuje). Myslím že tedy nemá smysl cokoliv řešit natož pak takovými brutálními metodami.
Jistě, možná by stálo za zjištění o co se jedná, ale takový úkol zřejmě vyžaduje někoho s obsáhlejšími znalostmi (jak o linuxu, tak o sítích).
netstat -np
a tcpdump -ni eth1
). Bez nějakých výstupů z alespoň některých z těchle nástrojů vám tady někdo bez křišťálové koule těžko poradí.
Co je UDP virus nevím, ale silně pochybuju, že by se (zvlášť dneska) do UDP paketu dokázal nacpat nějaký škodlivý kód.
netstat -tuna
a netstat -tn
a výstup vlož do PRE tagu. Jinak něco ti tam přibývá, jelikož takové množství na lo
mám tak po měsíci a více co ty za pár hodin. iptraf
ti také dost napoví.
Tiskni
Sdílej: