Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
zarizeni -> brana-providera -> internetChci aby toto zařízení šlo zapojit i takto a bez změny default gateway:
zarizeni -> moje-brana -> brana-providera -> internetLze to nějak "přemostit", aby zařízení ani nezaregistrovalo, že je ještě za jedním routerem a abych na zařízení mohl nechat nastavenou branu-providera?
brana-providera
.
moje-brana: eth0 - mac nejaka, ip nejaka eth0:1 - mac zarizeni, ip zarizeni eth1 - vnitrni sit zarizeni pichnuty pres switch na eth1 a ma ip: zarizeni a mac: zarizeniProjde to?
eth0:1
zapomeňte, to už je skoro devět let obsolete.
ip
. Tzv. IP aliasing se používal pouze v jádrech řady 2.0, to už je dost dávno.
Takhle je to jednodušší a taky to funguje.Ono to jenom vypadá, že to funguje…
Takhle je to jednodušší a taky to funguje.
Ne, nefunguje. IP aliasing v jádře počínaje verzí 2.2.0 (leden 1999) není. Příkaz ifconfig
pouze předstírá, že to funguje dál - a to ne moc dokonale.
a můžu pro něj nastavit i jinou bránu
Autory nástrojů, které lidem vsugerovávají takové bludy, by měli hnát k zodpovědnosti. Brána se nepřiřazuje rozhraní. Naopak, nalezená nejvýhodnější položka směrovací tabulky teprve určí odchozí rozhraní.
eth0:1
nastavit MTU, zkuste na něj nasadit qdisc, zkuste ho použít jako argument podmínky -i
v netfilteru. Uvidíte sám… A nebo ještě lépe: za předpokladu, že jste přes rozhraní eth0
vzdáleně přihlášen, zkuste shodit interface eth0:1
shodit. To je docela názorné…
To jo, ale u distribučních konfigů se to nastavuje v položce pro rozhraní.
Jak už jsem napsal, autoři takových nástrojů by zasloužili pár facek. Konfigurace směrování nemá co dělat pod konfigurací rozhraní.
Třeba mohu rovnou pod definici eth0 napsat gateway xx.xx.xx.xx a nemusím to jinak rozepisovat tj. automaticky co je ve stejné síti v definici eth0 má tuhle bránu.
Aha. Takže aby měla další diskuse smysl, nastudujte si, prosím, základy toho, jak směrování funguje. To, co jste právě napsal, je naprostý nesmysl.
auto eth0 iface eth0 inet static address 1.2.3.4 netmask 255.255.255.0 broadcast 1.2.3.255 gateway 1.2.3.1- default gateway je 1.2.3.1 pokud pridam eth1 a tam nastavim gateway jinou, mam dve default gateway, z nich se pouzije ta prvni, tzn. pokud mam jen jedno rozhrani, je to pro mne zjednoduseni prace. Asi jsem se predtim blbe vyjadril.
mam dve default gateway, z nich se pouzije ta prvni
Co to přesně znamená "ta první"? A co jste myslel formulací "automaticky co je ve stejné síti v definici eth0 má tuhle bránu"? Jak už jsem napsal, brána se nepřiřazuje rozhraní, protože by to nedávalo smysl, protože naopak teprve z vybrané položky směrovací tabulky se to rozhraní určí. A pokud jste v tom vašem příkladu myslel destinace z rozsahu 1.2.3.0/24, tak ty se samozřejmě přes žádnou bránu neroutují.
moje-brana
je určena k loggování/statistice/... prošlého trafficu..zarizeni
nebo jejich větší počet:zarizeni
přeposílal dál na bránu ISP a na interface stroje moje-brana
směrem k ISP nastavit IP a MAC, kterou má zarizeni
..BRIDGED, it uses two network interfaces and forward the traffic from one to the other while performing sniffing and content filtering. This sniffing method is totally stealthy since there is no way to find that someone is in the middle on the cable. You can look at this method as a mitm attack at layer 1. You will be in the middle of the cable between two entities. Don't use it on gateways or it will transform your gateway into a bridge.Dále snad
tcpbridge
z "balíku" tcpreplay..
Tiskni
Sdílej: