Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
Zalíbil se mi rdiff-backup a usmyslel jsem si, že s ním budu zálohovat jeden server s Windows 2003 na linuxový stroj. Protože smbfs client mi proti windows2K3 nešel vůbec a cifs generoval obrovské množství chyb typu CIFS VFS: No response to cmd 46 mid 7185
, řekl jsem si, že si na ty widle nainstaluju cygwin a v něm nfs server. Na serveru jsou dva disky, které chci zálohovat - E a Z.
Takže jsem na windows v cygwinu dle cygwin NFS howto udělal:
mkdir /nfs mkdir /nfs/e mkdir /nfs/z mount e: /nfs/e mount z: /nfs/za udělal /etc/exports:
/nfs linux.domena.local(ro,no_root_squash,anonuid=544,anongid=544)Potom jsem na linuxovém stroji namountoval adresář
sudo mount -t nfs server.domena.local:/nfs /mnt/server/Tak, a když udělám:
ls /mnt/server/e
vidím správně obsah disku E:.ls /mnt/server/z
vidím správně obsah disku Z:.
ls /mnt/server/e
vidím pořád disk Z: !.
Po umountu a opakovaném mountu to můžu zopakovat i obráceně:
ls /mnt/server/Z
vidím správně obsah disku Z:.
Následně ls /mnt/server/e
vidím správně obsah disku E:.
Ale po opakovaném ls /mnt/server/z
vidím pořád disk E: !.
Prostě když se podívám na ten druhý adresář, vidím ho už pořád, i místo toho prvního. Věděl by někdo, kdo má zkušenosti s cygwin a s nfs, kde je chyba? Přijde mi, že to je spiš problém na straně serveru. Nebo musím použít nějakou volbu u klienta? Díky moc za každý nápad. Jo, ještě drobnost - ten Linuxový stroj běží pod VMWare na tom Windows serveru. Ale to by snad mělo být jedno. Distribuce je Debian Etch. Jo, vím, že se dá rdiff-backup zprovoznit pod cygwin na windows. Ale potřeboval bych to takto.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: