V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Zalíbil se mi rdiff-backup a usmyslel jsem si, že s ním budu zálohovat jeden server s Windows 2003 na linuxový stroj. Protože smbfs client mi proti windows2K3 nešel vůbec a cifs generoval obrovské množství chyb typu CIFS VFS: No response to cmd 46 mid 7185
, řekl jsem si, že si na ty widle nainstaluju cygwin a v něm nfs server. Na serveru jsou dva disky, které chci zálohovat - E a Z.
Takže jsem na windows v cygwinu dle cygwin NFS howto udělal:
mkdir /nfs mkdir /nfs/e mkdir /nfs/z mount e: /nfs/e mount z: /nfs/za udělal /etc/exports:
/nfs linux.domena.local(ro,no_root_squash,anonuid=544,anongid=544)Potom jsem na linuxovém stroji namountoval adresář
sudo mount -t nfs server.domena.local:/nfs /mnt/server/Tak, a když udělám:
ls /mnt/server/e
vidím správně obsah disku E:.ls /mnt/server/z
vidím správně obsah disku Z:.
ls /mnt/server/e
vidím pořád disk Z: !.
Po umountu a opakovaném mountu to můžu zopakovat i obráceně:
ls /mnt/server/Z
vidím správně obsah disku Z:.
Následně ls /mnt/server/e
vidím správně obsah disku E:.
Ale po opakovaném ls /mnt/server/z
vidím pořád disk E: !.
Prostě když se podívám na ten druhý adresář, vidím ho už pořád, i místo toho prvního. Věděl by někdo, kdo má zkušenosti s cygwin a s nfs, kde je chyba? Přijde mi, že to je spiš problém na straně serveru. Nebo musím použít nějakou volbu u klienta? Díky moc za každý nápad. Jo, ještě drobnost - ten Linuxový stroj běží pod VMWare na tom Windows serveru. Ale to by snad mělo být jedno. Distribuce je Debian Etch. Jo, vím, že se dá rdiff-backup zprovoznit pod cygwin na windows. Ale potřeboval bych to takto.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: