Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
když chci koupírovat větší množství souborů na FTP (nebo z FTP) tak kopírování nezačne hned. Nejprve se počítá velikost souborů a také jejich počet, což zdržuje a také mi připojení na FTP zamrzne..
Taky mi vadí, že se nejprve zkopírují složky a pak se teprve začnou kopírovat soubory. Když se kopírování přeruší, tak mám zkopírovanou adresářovou strukturu ale soubory pouze v prvních složkách. Lze toto chování změnit?
Chtěl bych, aby po klávese F5 začalo ihned kopírovat, soubor za souborem, nepočítala se velikost, ani se nezačaly vytvářet adresáře.
Na tohle není jiná odpověď než: a) máš možnost si tuto funkcionalitu do Krusaderu dopsat/přepsat.ale je - nahlásit do trackeru jako wish, a modlit se, že se tím někdo bude zabývat ... možná by též pomohla motivace vývojářů nějakým příspěvkem
Velikost a počet souborů se sčítá kvůli statistickým údajům zobrazovaným v průběhu kopírování.myslímže by se to dalo krásně paralelizovat, uživatelé by jistě přežili, že by se během kopírování chvíli zobrazovaly otazníky, než se to dosčítá ...
Tiskni Sdílej: