Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
když chci koupírovat větší množství souborů na FTP (nebo z FTP) tak kopírování nezačne hned. Nejprve se počítá velikost souborů a také jejich počet, což zdržuje a také mi připojení na FTP zamrzne..
Taky mi vadí, že se nejprve zkopírují složky a pak se teprve začnou kopírovat soubory. Když se kopírování přeruší, tak mám zkopírovanou adresářovou strukturu ale soubory pouze v prvních složkách. Lze toto chování změnit?
Chtěl bych, aby po klávese F5 začalo ihned kopírovat, soubor za souborem, nepočítala se velikost, ani se nezačaly vytvářet adresáře.
Na tohle není jiná odpověď než: a) máš možnost si tuto funkcionalitu do Krusaderu dopsat/přepsat.ale je - nahlásit do trackeru jako wish, a modlit se, že se tím někdo bude zabývat ... možná by též pomohla motivace vývojářů nějakým příspěvkem
Velikost a počet souborů se sčítá kvůli statistickým údajům zobrazovaným v průběhu kopírování.myslímže by se to dalo krásně paralelizovat, uživatelé by jistě přežili, že by se během kopírování chvíli zobrazovaly otazníky, než se to dosčítá ...
Tiskni Sdílej: