Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
když chci koupírovat větší množství souborů na FTP (nebo z FTP) tak kopírování nezačne hned. Nejprve se počítá velikost souborů a také jejich počet, což zdržuje a také mi připojení na FTP zamrzne..
Taky mi vadí, že se nejprve zkopírují složky a pak se teprve začnou kopírovat soubory. Když se kopírování přeruší, tak mám zkopírovanou adresářovou strukturu ale soubory pouze v prvních složkách. Lze toto chování změnit?
Chtěl bych, aby po klávese F5 začalo ihned kopírovat, soubor za souborem, nepočítala se velikost, ani se nezačaly vytvářet adresáře.
Na tohle není jiná odpověď než: a) máš možnost si tuto funkcionalitu do Krusaderu dopsat/přepsat.ale je - nahlásit do trackeru jako wish, a modlit se, že se tím někdo bude zabývat ... možná by též pomohla motivace vývojářů nějakým příspěvkem
Velikost a počet souborů se sčítá kvůli statistickým údajům zobrazovaným v průběhu kopírování.myslímže by se to dalo krásně paralelizovat, uživatelé by jistě přežili, že by se během kopírování chvíli zobrazovaly otazníky, než se to dosčítá ...
Tiskni
Sdílej: