Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
smtp_sasl_auth_enable smtpd_sasl_auth_enablev souvislosti s nastavením komunikace RELAY ? Prostě : potřebuju, aby se mi klienti v lokální síti NEMUSELI autentifikovat při přístupu na vnitří firemní POSTFIX, který komunikuje pro vnější adresy přes RELAYHOST (externí SMTP u providera (ISP), ale aby tento firemní POSTFIX vždycky při posílání přes relayhost nadřazenému SMTP postfixu posílal auth parametry (LOGIN PLAIN asi nejčastěji).
Můžete mi někdo vysvětlit rozdíl mezi postfixovými parametrysmtp_sasl_auth_enable smtpd_sasl_auth_enable
smtp_sasl_auth_enable
se týká Postfixu jako SMTP klienta – tj. Potsfix odesílá e-mail.
smtpd_sasl_auth_enable
se týká Potsfixu jako SMTP serveru, tj. Postfix e-mail přijímá.
Prostě : potřebuju, aby se mi klienti v lokální síti NEMUSELI autentifikovat při přístupu na vnitří firemní POSTFIX, který komunikuje pro vnější adresy přes RELAYHOST (externí SMTP u providera (ISP), ale aby tento firemní POSTFIX vždycky při posílání přes relayhost nadřazenému SMTP postfixu posílal auth parametry (LOGIN PLAIN asi nejčastěji).Týká se vás tedy parametr
smtp_sasl_auth_enable
.
# SASL library configuration file for postfix # all parameters are documented into: # /usr/share/doc/cyrus-sasl/options.html # The mech_list parameters list the sasl mechanisms to use, # default being all mechs found. #mech_list: plain login # To authenticate using the separate saslauthd daemon, (e.g. for # system or ldap users). Also see /etc/sysconfig/saslauthd. #pwcheck_method: saslauthd #saslauthd_path: /var/lib/sasl2/mux # To authenticate against users stored in sasldb. #pwcheck_method: auxprop #auxprop_plugin: sasldb #sasldb_path: /var/lib/sasl2/sasl.db??? Já předpokládal, že když systém potřebuje jen poslat nadřazenému SMTP serveru jméno a heslo (telnetem mám odzkoušeno, že to chce ve formátu Base64), tak stačí to dát do main.cf tohle:
smtp_sasl_auth_enable = yes smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/isp_auth smtp_sasl_security_options = noanonymous #někdo tvrdí, že nic aby fungoval PLAINTEXTa do
isp_authdát např:
smtp.poskytovatel.cz username:passworda celé to
postmap hash:/postfix/isp_authje to tak ? A proč tedy to tvrdí, že není žádný mechanismus autentizace .... ?
/etc/postfix/main.cf
mam pro tento pripad navic:
... relayhost = nekam_jinam.cz ... smtp_sasl_type = cyrus ...A funguje to!
SERVER postfix/smtpd[18548]: sql_select option missing SERVER postfix/smtpd[18548]: auxpropfunc error no mechanism available SERVER postfix/smtpd[18548]: _sasl_plugin_load failed on sasl_auxprop_plug_init for plugin: sqla to by mne trefil šlak, protože jsem žádnou volbu auxprop ani sql nevolil - viz výše !!!
smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/isp_authale:
postmap hash:/postfix/isp_auth
Tiskni
Sdílej: