Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Mimochodem pokud někdo chce takový notebook, tuto službu poskytovalo HP. Když jsem se rozmýšlel zdat nový notebook nebo PDA, kontaktoval jsem HP dealera a ten mi nabídl, ať napíšu komponenty a že mi napíše co kolik stojí a daj dohromady. Bez poplatků pánové!Já měl za sestavení notebooku na míru (od HP) nějaký poplatek. Nicméně pak může člověk mít ten stroj nejen bez Windows, ale třeba si tam může dát lepší WiFinu atd.
Opravdu si je nutné uvědomit, že u nás v Česku platí České zákony (ne Americké či EU, EU má jen doporučení). Partnerem je vždy prodejce a koupí se uzavírá smlouva (v tomto případě souhlasíte s předinstalací, získat zpětně peníze není šance). To je základ, zbytek jsou hospodské řeči. Nejsem právník, je to má základní zásada, kterou dodržuji při nákupu jakéhokoliv zboží.
Výrobce (dovozce) někdy může dobrovolně pomoci, hlavně značkoví, pokud přijdete do značkové prodejny/opravny s potvrzeným záručákem.
Měl bych jednu otázku:
Všude se píše o "předinstalovaných Vistách". Svůj počítač mám od dob XP a na nový se nechystám, tak jsem po tom nepátral, ale zajímalo by mě, jestli s počítačem (desktopem i noťasem) dostanu i instalační CD/DVD s Win. Protože pokud ne, pak by pro mně byla přeinstalace na dualboot adrenalinová záležitost (potřebuji obojí - Win i Lin).
Ikdyž zatím neuvažuji o nákupu, kouknul jsem se na DATART a našel jsem bez Widlí např.
http://www.datart.cz/katalog/Notebook-Fujitsu-Siemens-Esprimo-Mobile-V5535.html
s Linuxem. Distro neuvádí. A ty ceny asi DATART asi navýšil podle srovnání cen
http://www.seznamzbozi.cz/notebooky-c3100/fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v5535-p18979720.html
Tiskni
Sdílej: