Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
#! /bin/sh ug+rwx -R /adresara pak do /etc/crontab připsat řádek
Pokud ten procmail provádí finální doručení, tak to nemusíte spouštět přes cron, ale přímo v tom procmailu.
Procmail už jsem hodně dlouho nekonfiguroval a ani to nemám kde teď odzkoušet, tak v tom může být nějaká chybka nebo to nemusí být optimální řešení, ale si takto nějak:
:0 tvoje podminky { :0 c tvoje doručení do schránky :0 | chmod ug+rwx -R adresar }
Pokud chceš konkrétní příklad
:0 * ^TO .*(franta|karel|lenka) { :0 c spolecna-schranka :0 | chmod ug+rwx -R /var/mail/spolecna-schranka }Ale ty podmínky už máš stejně určitě vytvořené.
dovecot-uidlist
a dovecot.index
pouze pro daneho uzivatele, nikoliv skupinu.. poradte prosim
/home/user/Maildir/dovecot-shared
s pravy ktere potrebuju, restartnul jsem Dovecot
, ale prava novych mailu beze zmeny:( Podle navodu by mela byt prava stejna jako dovecot-shared
.. Nejake rady? ;)
Jsem ten návod nečetl a ani se mi nechce. Ale pokud procmail ty práva nějak mění, tak je můžeš zkusit vždy srovnat tím postupem, co jsem ti psal dřív. Ale hlavně jsem v tom návodu zahlédl něco o ACL. Což mě přivádí na myšlenku, že ACL by tvůj problém jednoduše vyřešila nezávisle na tom, co s tím vyvádí jednotlivé poštovní programy.
Ano, zůstane zachováno. Ukládá se přímo v souborovém systémů do Extended atrributes. Problém je s některými programy, pracujícími se soubory. Např. při kopírování pomocí cp musíš použít parametr -p, jinak o ně přijdeš. A takový tar je např. nepodporuje vůbec. Tyhle problémy tě ale budou trápit tak jedině pokud budeš schránku někam zálohovat.
ls -l mail
tak mam Unixova prava primo rw- rw- ---
a vubec se to netvari, ze by byly na soubor nejaka prava ACL aplikovana. Pokud ACL z adresare (ve kterem je mail) odstranim, mail ma opet prava pouze rw- --- ---
. Coz je, pro me, zahadny vysledek, lec pozitivni;)
Na zobrazovani prav použij getfacl. Podpora ACL je bohužel v Linuxu obšas dost polovičatá. Furt se vymýšlejí nějaké nové ptákoviny, ale aby se pořádně implementovaly užitečné věci, které už existují, to ne.
procmailrc
? Myslim si to spravne, kdyz reknu, ze nejdriv se aplikuji pravidla na prichozi mail z /etc/procmailrc
a pak teprve dal z /home/user/.procmailrc
??
Tiskni
Sdílej: