abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.8. 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    4.8. 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2326 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Aktualizace

    17.8.2008 10:36 Dragonix | skóre: 2 | Náchod
    Aktualizace
    Přečteno: 435×
    Ahoj všem, hned na úvod chci říct, že toto není spíš jako dotaz, ale jako určitý povzdech. Prostě to co se mi dnes stalo na Mandriva Linux 2008.1 nemůžu pobrat! Včera jsem běžně na PC pracoval a náhle u hodin se mi ukázala ikonka dostupných aktualizací. Ano! Tato funkce je naprosto dokonalá. Zaktualizoval jsem tedy vše co tam bylo, konec konců tak jak to dělám vždy a pracoval jsem dál. No a teď k tomu co mi vadí: Dnes ráno počítač zapnu a bootování skončí v momentě načítání driveru pro GK známým nápisem LOCALHOST: Nu dobrá, věc je poměrně jasná! Při aktualizaci se zaktualizovalo jádro a bohužel nepřiřadilo si k sobě driver grafické karty z předchozího jádra. Nainstaluji si z řádku nový ovladač a opět už pracuji.

    Teď mi prosím ale řekněte, chceme snad všichni aby se Linux stal hodně používaným systémem! Jak toho tímto způsobem chceme docílit u běžných "kancelářských a domácích" uživatelů, kteří absolutně nemají páru o instalaci GK v Linuxu? Pro tyto uživatele je problém nainstalovat z grafického instalátoru cokoliv aby to fungovalo, natož něco z řádku. Kdybych nevěděl o co jde, skončím na nové instalaci systému. Po aktualizaci bych byl tam kde předtím atd. dokola. To by se mi stalo třikrát a už bych Linux nikdy nechtěl vidět. Pro běžného uživatele je toto všechno stále dost složité. Věřte mi, už jsem u více "běžných" uživatelů zkoušel prosadit Linux. Každému se to líbí (bezpečnost, rychlost internetu, kancelář...) do té chvíle, než Linux nějakou drobností je zavede na konečnou. Pak potřebují pomoc. V tu chvíli je to pro ně už špatný systém.

    Napadá mě tedy jedině (Mandriva, Suse), že by se mělo zapracovat na konfiguraci systému pro skutečně běžného uživatele, aby je někdy nepřekvapila černá obrazovka. Nějaká autodetekce problému s nabídkou řešení by určitě taky neuškodila. Vše každopádně v grafickém prostředí.

    No tak jsem se vypovídal, snad se nebudete zlobit.

    Díky a čau
    Neexistuje lepší systém....

    Odpovědi

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    17.8.2008 11:15 Jiří P. | skóre: 24 | blog: programování
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktualizace
    Reportoval jsi problém? Každý můžeme přispět právě tím, že na problémy nebudeme jen nadávat, ale věnujeme chvilku alespoň sepsání a odeslání bugreportu. Nejhorší je, když si to problémy necháme úplně pro sebe. Tím hůř, když jsme schopni problém napravit.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
    17.8.2008 11:46 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktualizace
    Občas se prostě něco nepovede a je jedno, co máš za systém. Pro zajímavost jsem hodil do Googlu dotaz na problémy s SP3 pro Windows XP a hned první odkaz byl na fórum, kde dotyčný řeší nenabootující XPčka po instalaci SP3 nabídnutý skrze automatické aktualizace. Tys měl k dispozici alespoň funkční konzolu, on nemá ani to, pokud nenabootuje instalačku XP.

    Není to omluva, ale chyby se prostě stávají všude. Ty můžeš alespoň snadno přispět do bugzilly, jak by to probíhalo u Windows netuším.
    USE="-qt -kde"
    17.8.2008 16:26 Dragonix | skóre: 2 | Náchod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktualizace
    No to máš úplnou pravdu.U Windows si to také nedokážu představit.

    Jinak předchozí povzdech nebyl myšlený jako kritika na vývojáře. Pokud to tak zní, tak se omlouvám. Mě šlo pouze o to, že při vývoji už nikdo z nich nemyslí na skutečně "běžného" uživatele. Tedy např. uživatele z Windows. Některé věci už nezjednodušují, protože vědí, že lidé si s tím prostě poradí. Ale pozor! Ti lidé, to jsou už linuxáci, proto si s tím poradí... Já když jsem začínal s Linuxem, dokázalo mě rozhodit už při instalaci rozdělení disku. Kdyby tam už tenkrát nebylo autorozdělení, sedím u toho snad dodnes. Pak celkově adresářová struktura..., nepracovat jako root..., kdo je root... atd. atd... Pro člověka který to v životě neviděl je to španělská vesnice. Natož nějaká drobná chyba při aktualizaci. Chyby dělá každý a na chybách se člověk učí. Souhlasím.

    Já každopádně propaguji a podporuji Linux. Windows je pro mě ztracená věc.

    P.S.: Slyšel jsem, že má být nový Windows naprosto odlišný od předchozích a má se svou strukturou velice podobat Linuxu. Je to ale prý hudba následujícího desetiletí. Aspoň je vidět, kde je kvalita.

    Tak se mějte.
    Neexistuje lepší systém....
    17.8.2008 17:09 jirkamailto | skóre: 31
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktualizace
    Dobry den, jen co si pamatuju u verze 2007.1 s aktualizacemi nebyl problem, az na aktualizace jadra, tam se to vzdy pohnevalo. Pouzivam ubuntu a v nem aktualizace jsou vzdy velmi stabilni a neni zadny problem. Jeste jsem se v ubuntu ci debianu nesetkal s problemem pri aktualizaci. S mandrivou jsem ve verzi 2007.1 skoncil a presel na ubuntu.
    17.8.2008 20:34 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše admin
    Toto je poradna. Pokud máte zájem řešit nějaký problém, tak popište problém. Podobné texty patří do blogu. Tuto diskuzi zamykám a později bude odsraněna. Díky za pochopení.

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.