3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Zdravím. Hledán nějakou velmi šetrnou distribuci (nebo jak se to vlastně říká), která by běžela na stroji s Pentiem (133MHz), operační pamětí 48MB a 8GB na pevném disku (celkem!). Taky bych ocenil uživatelskou přívětivost a stabilitu (resp. spadnout může, ale zamrznout ne). Stavím se tu asi zítra, protože hledám další věci. Jo a ten počítač neumí bootovat z flěšky. Předem díky za jekékoliv rady.
Současný systém je Win 98, běží na pokraji sil.
Neni na case zridit sekci Poradna pro uchyly? :) Stavim se tu zitra, protoze jdu inspirovat dalsi lidi.
Taky jsem to zkoušel a běží na tom slušně DamnSmallLinux.
Přihřeju si vlastní polívčičku:
http://www.abclinuxu.cz/blog/jirka/2006/2/hardware
Jinak na téměř identickém železe jsem rozjel Debiana 4ku, jenom to chce připravit bootovací diskety a připojit CD-ROMku a nezapomenout bootnout i s ovladači CD-ROM+síťovky. Pak je to celkem v poho. Prostě klasická instalace jaká se dělala na přelomu století. Xka jsem rozjel kdysi na Elisu, ale s rychlostí Win95 se to moc nedalo srovnat. Takže jako desktop buď mrznoucí 98ky nebo to pojmout jako tenkého klienta - jen Xserver a aplikace spouštět vzdáleně ...
jako desktop buď mrznoucí 98kyNebo stabilní a výkonnější WinNT4
Narazil jsem na jeden odkaz při čtení twiki dokumentace ... na linuxbasic.
Velmi vám všem děkuji za rady a postřehy (i za pochybnosti o mém duševním zdraví ). Rozhodl jsem se pro Damn Small Linux. A v tom je problém. Nevím odkud a jak ho stáhnout. Neumím totiž moc dobře anglicky. Nevíte kde je to ke stažení v češtině? A umí DSL vlastně česky??
Tiskni
Sdílej: