Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
>> A pokud jseš tak bohatej tak si kup spíš Blu-Ray přehrávač k TV pokud fakt chceš filmy.
Na tom mu to ale nepude vypalovat.
No jestli myslíš ripy, tak sem si stáhl jeden díl dokumentu Planeta Země s koncovkou *.mkv, což je rip blueray disku pomocí Matrjošky (ripovací nástroj nebo co). V kvalitě 720p a přehraju to v gxine, nebo vlc media playeru. Mám Debian Lenny 64bit. Ale mám přidanej nějakej repositář pro kodeky. Jo, ale občas se mi to cuklo a občas byly vidět kostky, asi špatnej rip nebo co. Ale jinak pohoda, měl sem díl vodní svět a některé záběry fakt nádhera. Koukal sem na to na 17palc CRT monitoru v rozlišení 1024x720. Těžko říct, jestli kdybych to viděl v DVD kvalitě jestli by to bylo horší nebo stejné. PC mám 2GB RAM, nvidia 8800GTS 512MB RAM, jádro Core2Duo 2x2.něco Ghz.
Ahoj,
film s menu a kapitolama jako ma DVD asi stale nejede, ale u plnych obrazu neni problem prehrat vide stream (soubory m2ts). Jinak lepsi a uspornejsi je prehravat ripy v mkv. Problem je, ze zatim neni uplne stabilni(a v distribucich zarazena) ffmpeg vetev s podporou vice jader, a tak 1080p filmy na 2x 2GHz cukaj. Dobre jsou win kodeky CoreAVC a jdou dat i do linuxu (http://code.google.com/p/coreavc-for-linux/). Problem muze byt i zvuk, kde myslim jeste nejedou nebo spis nejsou zarazene Dolby a DTS HD kodeky.
Kup si radši 2TB disk od WD.
Tak tak, ja mam externi disk primo pripojenej TV od LG (rada 7000), protoze cucet na monitor nebo notebook je opravdu nouzovka. Jeste k tomu zvuku. Moje TV umi jen AC-3, tak se DTS a pripadne HD novikam vyhybam obloukem. Az koupim receiver, tak to mozna prehodnotim.
Tiskni
Sdílej: