Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
>> A pokud jseš tak bohatej tak si kup spíš Blu-Ray přehrávač k TV pokud fakt chceš filmy.
Na tom mu to ale nepude vypalovat.
No jestli myslíš ripy, tak sem si stáhl jeden díl dokumentu Planeta Země s koncovkou *.mkv, což je rip blueray disku pomocí Matrjošky (ripovací nástroj nebo co). V kvalitě 720p a přehraju to v gxine, nebo vlc media playeru. Mám Debian Lenny 64bit. Ale mám přidanej nějakej repositář pro kodeky. Jo, ale občas se mi to cuklo a občas byly vidět kostky, asi špatnej rip nebo co. Ale jinak pohoda, měl sem díl vodní svět a některé záběry fakt nádhera. Koukal sem na to na 17palc CRT monitoru v rozlišení 1024x720. Těžko říct, jestli kdybych to viděl v DVD kvalitě jestli by to bylo horší nebo stejné. PC mám 2GB RAM, nvidia 8800GTS 512MB RAM, jádro Core2Duo 2x2.něco Ghz.
Ahoj,
film s menu a kapitolama jako ma DVD asi stale nejede, ale u plnych obrazu neni problem prehrat vide stream (soubory m2ts). Jinak lepsi a uspornejsi je prehravat ripy v mkv. Problem je, ze zatim neni uplne stabilni(a v distribucich zarazena) ffmpeg vetev s podporou vice jader, a tak 1080p filmy na 2x 2GHz cukaj. Dobre jsou win kodeky CoreAVC a jdou dat i do linuxu (http://code.google.com/p/coreavc-for-linux/). Problem muze byt i zvuk, kde myslim jeste nejedou nebo spis nejsou zarazene Dolby a DTS HD kodeky.
Kup si radši 2TB disk od WD.
Tak tak, ja mam externi disk primo pripojenej TV od LG (rada 7000), protoze cucet na monitor nebo notebook je opravdu nouzovka. Jeste k tomu zvuku. Moje TV umi jen AC-3, tak se DTS a pripadne HD novikam vyhybam obloukem. Az koupim receiver, tak to mozna prehodnotim.
Tiskni
Sdílej: