Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Dobrý den,
koupil sem si nadšený v Tescu celou sérii Červenýho trpaslíka na DVD, jenže nejde mi ničím přehrát a to mám nainstalovaný i win64codecs, libdvdcss2. Gxine hlásí read error, mplayer to ani nespustí. Ve windows mi to napíše že je to chráněné DVD. Tak to se jako posrali ne? To sem si koupil DVD, které si prostě nepřehraju? Jim rozflákám držky zmr...dům jestli ne! 400,- mě to stálo!
Debian Lenny - 64 bit.
Ooooo frééétna chrochtobuznosti omlouvám se. VLC sem nezkusil a v něm to funguje. Takže pohoda .
To taky netuším, ale jeden z programů mi hlásil (myslím, že windows media player), že je to chráněno proti kopírovaní a nějaký Domain=3.
Opravdu mě to dost naštvalo, když si člověk koupí origoš, tak musí shánět něco spešl z internetu aby mu to šlo.
Vase situace je jednim z kroku k warezu.
Smutne, ale je to tak.
Lidi si to koupi (audio,video, sw) a kdyz jim to nejde tak jsou stekli jako Vy.
A kdo si to ukradne tak se akorat tem co si to koupili smeje protoze mu vsechno jede jak ma.
Treba komercni Nero neprehraje DVD z jinych regionu a ani je nelze zkopirovat (udelat obraz) pokud je na DVD nejaky bajt kde je tato informace ulozena - predpokladam ze je to nekde mezi prvnima 512 B.
To takove dd a growisofs nic takoveho neresi.
Opet dalsi krok k warezu.
A to si vemte co se mi stalo před měsícem. Koupil sem si originál hru Test drive unlimited za 299,- s tím, že si na woknech krásně zazávodím a co se nestalo? Chtělo to po mě klíč, kterej bohužel do manuálu zapoměli dotisknout. To mi i potvrdili do mailu, který sem jim dost rozhořčeně napsal. Odpověděli mi až za 5!!! dní mailem kde mi poslali key. Já sem jim jen odpověděl, že děkuju, ale že sem si už stáhl crack.
Další hru sem si k Test drivu koupil Lost Planet, tam napsáno bylo že se má aktivovat přes internet, to mi nevadilo, tak sem si to koupil. Ale že ta aktivace mi bude trvat nejméně půl hodiny a stahování a registrování na nějakým steamu. No byla to hrůza. Po nainstalování se mi navíc začal stahovat update, což tvrvalo taky dost dlouho. Nakonec mi stejně ta hra nešla ovládat, protože nešlo nastavit pořádně ovládání přes klávesnici a můj joypad to prostě nechtělo vzít, takže 300,- za tuhle hru v prd...
Zajímalo by mne, co hlásil mplayer? Mně zatím přehrál vždycky všechno, jen někdy dalo víc práce najít správné číslo stopy (nebo co to je), jednou to bylo až někde kolem 15 (mplayer dvd://15
).
Jirka
Až přijdu z práce, tak sem hodím terminalový výpis z mplayeru. Jelikož sem to nikdy DVD z příkazový řádky nezpouštěl, tak doufám, že se to dělá pomocí "mplayer dvd://něco.vob" nebo co to tam je za soubory.
mplayer dvd://číslo_stopy
, tj. například mplayer dvd://2
(první stopa na Trpaslících je nějaké upozornění, že jde o materiál chráněný autorským zákonem).
Popř. může být nutné spustit i s parametrem -dvd-device: mplayer -dvd-device /dev/hdb dvd://číslo_stopy
.
Normálně jsem toho trpaslíka přehrával v Kaffeine, Gentoo 64bit.
Tiskni
Sdílej: