Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Funguje Vam nekomu prehravani poradu v CT archivu nebo iVysilani? Ve Firefoxu se nechytam, v Konqueroru je jen "cerno"
jde to pres ulozit ... coz ulozi file ve kterym je odkaz kterej uz v Smplayeru otevru a v pohode to jede... ale je to oser :/
No, me funguje iVysilani ve firefoxu pres doplnek mediaplayerconnectivity. Prehrava to externe treba pres mplayer apod.
V archivu stále diskriminují přehrávače podle řetězce User-Agent.
Na živém vysílání mají hloupou ochranu, která má zajistit, že se přistupuje z jejich webové stránky. Já zas mám skript, který jejich ochranu podvádí, takže živé vysílání sleduji rovnou z příkazového řádku. Přes webový prohlížeč fungoval (funguje?) zásuvný modul mplayerplug-in. Jenže jeho vývoj umřel, a tak jsem ladil gecko-mediaplayer. Tam byly nějaké nedostatky (jakože vnořené playlisty), které jsem s vývojářem vyřešil, ale když vyšla nová verze, tak mám dojem, že zas něco přestalo fungovat. Ale to jsem zatím nezkoumal.
Díky za zajímavý skript. Bohužel mi u spousty TV (např. CT24) píše connection refused.
Jojo, WM PAL verze jedou OK, RM vesměs ne. Ze zahraničních skoro nic, ale to je problém nefunkčních webů a asi změněných URL. Díky moc, bude se hodit :)
mplayer -playlist http://ctdir.visual.cz/iVysilani/Services/Streaming/ClientPlaylist.aspx?id=MjEzNTgwMDU3fDYzMzg3OTM2MzU3MDk5NjI1MA==
)
Vsechno budou (CT) delat tak slozite az se to nebude dat pouzivat vubec.
Nevim proc neni mozne zaznam poradu stahnout jako kterykoli soubor a prehrat si jej v prehravaci jaky kdo chce.
Neuvadejte prosim duvody autorske pac tu moc dobre vsichni vime ze pri trose usili porad stejne ulozime treba do avi cimz zbytecne obchazime masinerii co vytvorili tvurci webove prezentace potazmo web archivu poradu CT.
Domnivam se ze valna vetsina spolecnosti pusobici na internetu by mely spis se drzet "pri zemi" a stridmem rozumu.
Treba zde: lze najit mnoho hodnotnych informaci z videozaznamu prednasek na fakulte cvut. Za zminku stoji tez podpora nekolika formatu videosouboru a to dokonce i svobodnych (ogg). Fakulte CVUT a projektu AVC davam 100% bodu a chvalim na maximum.
Je to trivialni "directory listing" ftp serveru a taky to tak jde delat.... jednoduche, prehledne, jasne, proste OK. Na jednotlive soubory lze snadno odkazovat z html dokumentu, kde si k nim zajemce muze precist info vo co se jedna a podle toho uvazit zda si jej stahne na disk.
Mozna je muj zapisek tak trochu mimo dotaz, avsak urcite je vhodny k zamysleni nad soucasnym internetovym (multimedialnim) svetem kde se vsechno jaksi presoluje, prepepruje jak to jenom jde.
Nevim proc neni mozne zaznam poradu stahnout jako kterykoli soubor a prehrat si jej v prehravaci jaky kdo chce.Ale ono to jde celkem snadno. Ten odkaz „Do okna“ na té stránce iVysílání není nic jiného než přímý odkaz na stažení playlistu. A pak už není problém si to video stáhnout. Například: zkopírovat pravým tlačítkem adresu playlistu, a pak:
mplayer -playlist "odkaz" -dumpstream -dumpfile cilovysoubor
Me iVysilani funguje normalne. Fedora 10, Firefox, Totem - zásuvný modul prohlížeče 2.24.3 používající xine-lib version 1.1.16.3
Pred casem vysel na rootu clanek na toto tema : http://www.root.cz/clanky/archiv-poradu-ct-a-linux/.
Ve Firefoxu <= 3.0 mi to bezelo i pomoci mlayerplug-in, ale v 3.5 jsem to rozchodil jen pomoci mediaplayerconectivity
Zkopíruji odkaz a pustím to ve VLC jako proudové vysílání. Vše funguje bezvadně.
Je to blby rikat, ale nektere zajimave porady lze najit treba na uloz.to ve formatu avi, mpg.
Jinak jako proudovy stream to vali skvele ve VLC.
Mno... na ceskou televizi jsem uz uplne rezignoval. real a wm je des a hruza. Jeste, ze tu (UK) mame bbc iplayer. sice je to pres flash, ale zase to funguje uplne vsude (i na Wii). Jedina vyhoda ct je jeji obrovsky archiv poradu. I slovenske televize mi funguji lepe...
Tiskni
Sdílej: