Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Jelikoz mate vic zkusenosti nez ja, pozadal bych Vas o radu.
Jake distro by jste doporucili na notas (Thurion X2 1.9GHz, 2GB RAM, ATI grafika)?
Jake jsou pozadavky?
iNet a sit pres wifi (WPA sifrovani), zpracovani dokumentu, tvorba stranek, uprava fotek a filmu. Jinak pouzivam BT mysku. Proste klasika obycejneho uzivatele. Myslim, ze nepouzivam zadne specialni aplikace, ktere by prechodu na linux branily.
Rad bych neco, co kdyz nainstaluju, tak pobezi bez nutnosti doinstalovavat ci ruzne rucne dokonfigurovavat.
Dale nevim jak je to s vydrzi pri praci na baterky.
Naposledy jsem zkousel Ubuntu 9.04, ale nejela mi myska (i kdyz se tvarila sparovane) ani wifi (ovladace povoleny a svitily, ze jsou aktivovane) a vetraky neustale bezely na plno (nejak nefungovalo rizeni spotreby).
Pak jsem zkousel Ubuntu 9.10. Z CD vse bezelo. Wifi, myska. Byl jsem rad a distro nainstaloval. Jenze!!! Po instalaci myska nic, wifi nic (zaskrtnul jsem, ze povoluji ovladace sitovky, probehla jakoze instalace, ale nic se nestalo. Restart, bez restartu, porad to ukazovalo, ze ovladace nenainstalovany).
Tak co mi radite?
%<...Nainstalovat si Windows.Tak co mi radite?
... Co si tu asi o nás pomyslí?
Že radíme léčbu šokem? Nebo spíš rádi flejmujeme. Někteří.
ubuntu a manual ... zacit muzes treba tadyTak co mi radite?
V ubuntu mi žádné gui s wpa nespolupracovalo, tak mam skript a pohoda, funguje i v konzoli, bez Xek. Na noťasu mam zatim ubuntu, kdo má chuť si hrát, ať volí gentoo. Už velikostí, počtem, balíčků je dost dobré
Ok, dík za radu. Něco jsem zkoušel, už ani nevim.
Den, dva spatky tu byl clanek o distru Sabayon. Vcelku velmi kladne hodnoceni toto distro dostalo.
To byl takovy muj navrh. Hodnoceni jsem cet jako velmi kladne. Ja se na test Sabayonu teprve dnes vrhnu. Sam jsem zvedav.
Tiskni
Sdílej: