Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Jelikoz mate vic zkusenosti nez ja, pozadal bych Vas o radu.
Jake distro by jste doporucili na notas (Thurion X2 1.9GHz, 2GB RAM, ATI grafika)?
Jake jsou pozadavky?
iNet a sit pres wifi (WPA sifrovani), zpracovani dokumentu, tvorba stranek, uprava fotek a filmu. Jinak pouzivam BT mysku. Proste klasika obycejneho uzivatele. Myslim, ze nepouzivam zadne specialni aplikace, ktere by prechodu na linux branily.
Rad bych neco, co kdyz nainstaluju, tak pobezi bez nutnosti doinstalovavat ci ruzne rucne dokonfigurovavat.
Dale nevim jak je to s vydrzi pri praci na baterky.
Naposledy jsem zkousel Ubuntu 9.04, ale nejela mi myska (i kdyz se tvarila sparovane) ani wifi (ovladace povoleny a svitily, ze jsou aktivovane) a vetraky neustale bezely na plno (nejak nefungovalo rizeni spotreby).
Pak jsem zkousel Ubuntu 9.10. Z CD vse bezelo. Wifi, myska. Byl jsem rad a distro nainstaloval. Jenze!!! Po instalaci myska nic, wifi nic (zaskrtnul jsem, ze povoluji ovladace sitovky, probehla jakoze instalace, ale nic se nestalo. Restart, bez restartu, porad to ukazovalo, ze ovladace nenainstalovany).
Tak co mi radite?
%<...Nainstalovat si Windows.Tak co mi radite?
... Co si tu asi o nás pomyslí?
Že radíme léčbu šokem? Nebo spíš rádi flejmujeme. Někteří.
ubuntu a manual ... zacit muzes treba tadyTak co mi radite?
V ubuntu mi žádné gui s wpa nespolupracovalo, tak mam skript a pohoda, funguje i v konzoli, bez Xek. Na noťasu mam zatim ubuntu, kdo má chuť si hrát, ať volí gentoo. Už velikostí, počtem, balíčků je dost dobré
Ok, dík za radu. Něco jsem zkoušel, už ani nevim.
Den, dva spatky tu byl clanek o distru Sabayon. Vcelku velmi kladne hodnoceni toto distro dostalo.
To byl takovy muj navrh. Hodnoceni jsem cet jako velmi kladne. Ja se na test Sabayonu teprve dnes vrhnu. Sam jsem zvedav.
Tiskni
Sdílej: