Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Od doby co mám nový PC, zažívám nejrůznější prvky nestabilnosti - samovolný restarty (v logu nic), záseky (zase v logu nic). Řek bych, že hardwarem to neni - memtest86+ proběhnul na 100% a nic. Zátěž CPU pomocí mprime přežil taky asi na 40 minut (všechny testy se točily - tj. zatížená by měla bejt i RAM). Napadá mě jestli nemám nějakou chybu v configu jádra (v příloze). Případně další testy na stabilitu. Projevuje se jak kdy, nevidim v tom nikdy, žádnou souvislost. (Klidně běží třeba 3-4 dny, pak třeba 1-2 chyby v jednom dni a zase klid)
Konfigurace:
CPU: Athlon II X4 620
MB: Gigabyte MA785GT-UD3H
RAM: 2x Corsair DDR III 1333MHz TW3X4G1333C9 (2048MB) - sada
4x SATA II disk
Zdroj: Corsair HX450W
GPU: integrovaná na desce
Než se budu dívat na detaily: jak jsi si moc jistý dostatečností zdroje napájení? Jakou máš tak asi rezervu? 4 disky můžou ve špičce docela zazlobit ... Jak koukam, při roztáčení má jeden brát 2A.
Sám jsem na to taky narazil, deska Via Epia, 1x 2,5" disk a víc už 90W zdroj neutáhne. 3,5" disk se už neroztočil, fakt se to někdy nezdá.
Nabootujte nejaky Live system (treba Slax) Vytezujte HW kontinualnim ctenim HDD pomoci dd ve smycce.
Nechte bezet nekolik dni. Sledujte vystup na terminalu pripadne presmerovavejte do souboru a nebo nejlepe nechte posilat nekam na ftp abyste potom mohl mrknout az to zhavaruje treba.
Podivejte se na svaba radice sbernic disku - miva chladic jez byva dost horky (neudrzite prst). Pokud se tak deje zvazte pridani ventilatorku. Me to pomohlo.
Mate UPSku ?
Pokud ne tak berte v uvahu i Vaseho dodavatele elektriny. Casto zpusobuji vypadky delky nekolika desitek az stovek ms. To je jasna pricina padu systemu. Vas predchozi PC mel zdroj s kondy vetsi kapacity nebo mensi odber ... a tento maly vypadek kondy vyrovnaly takze se nic nestalo
Zdroj - casto sou to mrdky, zkuste zvazit vymenu.
Jo s tou spotrebou to je mazec no.
Netbook Toshiba NB 100 ma v klidu pouhopouhych 10 W
Bezny notebook 20 - 40 W
Moderni desktop s int grafikou a nekolika HDD i vic jak 200 W v klidu.
Nicmene jak to jinak vyzkouset nez dlohodobe.
A jako monitor LCD TV = 100-200 W a nebo plasma TV = 300-500 W a jsou na 1 KW
Popravde receno si porad nedovedu predstavit ten CPU (ani GPU) co ony stovky W zkonzumuje.
Pri napajecim napeti 1 - 2 V to vychazi na 100 A a vic !!! Proboha lidi vemte rozum do hrsti a predstavte si piny na CPU a proud 100 A !!!
já mněl podobný problém , nakonec se ukázalo že mám špatný datový káblik k disku , občas se to seklo , v logu taky nic nebylo
Tiskni Sdílej: