Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
echo "Hodnota1=15;Hodnota2=30;Hodnota3=5" >> /home/graf/data/stat.dat
Řešení dotazu:
mv orig orig.old echo "new record" > orig cat orig.old >> orig rm orig.old
sed -i '1iHODNOTY' SUBOR
sed: couldn't open temporary file ./sedGiiwXI: Permission deniedTakze rychlostne si nijak nepomozes. Mozes skusit si nechavat na zaciatku suboru hlavicku ukazujucu na offset v subore, kde zacinaju skutocne data a medzi hlavickou a datami bude volny priestor, ktory sa bude postupne zaplnat a patricne aktualizovat hlavicka. Az sa zaplni cely, tak subor presypes do noveho a zase vyrobit volne miesto. Cim budes kopirovat obsah iba raz za cas.
Ahoj.
A co tak misto sedem na zacatek to zapisovat normalne na konec a lessem si vypsat jen posledni radek? Volani "neceho ze systemu" to je tak jako tak a rekl bych, ze less -n 1
bude podstatne rychlejsi, nez sed -i
.
Dejv
less
myslíte tail
.
playsound=1Budu mít settings.xml:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <settings> <param name="playsound">1</param> </settings>Takže oproti 12 bajtům, takovej bastl + xml parser v aplikaci.
No hrůza… Tedy až na to, že ten XML parser vlastně není v aplikaci ale v knihovně a že v okamžiku, kdy se v budoucnu zkomplikuje struktura toho konfiguračního souboru, bude XML najednou jednodušší, přehlednější a hlavně snáze parsovatelné než ten původně jednoduchý konfigurační soubor.
Tím samozřejmě nechci tvrdit, že má být všechno v XML. Ale stejně tak nepovažuji za správné šmahem odsoudit konfiguraci v XML jako apriorní nesmysl.
param name=
je skutočne choré (asi ako rakovina = množí sa a množí ...) (fopen, mod => FRead (soubor, FileSize (soubor))
pameti aby zjistilo kolik ma radku, skocilo na posledni a vypsalo...
$p = 0; //counter na 0 $slozka = dir("./data"); //urceni slozky s databazema while($soubor=$slozka->read()) { //cyklus dokud neprojde celou slozku if ($soubor=="." || $soubor=="..") continue; //vynecha na zacatku cyklu radky "." a ".." $soubor = explode(".", $soubor); //roseka string soubor.pripona na soubor $seznam_souboru[$p] = $soubor[0]; //a ulozi do pole seznam_souboru $p++; //pricte counter } $slozka->close(); //zavre slozku... ted nasledujou html tagy a v html zacatek deklarace tabulky ktera pokracuje generovanim jejiho obsahu pomoci php...
for ($p = 0; $p < count($seznam_souboru); ++$p){ $soubor = fopen("./data/$seznam_souboru[$p].txt","r"); $nalezeno = false; while(!$nalezeno && !feof($soubor)) { $data = explode(";", fgets($soubor)); $nalezeno = true; //v pripade hledani (ted deakt.) } echo "tr td".$seznam_souboru[$p]."/td td".$data[1]."/td td".$data[2]."/td td".$data[3]."/td td".$data[4]."/td td".$data[5]."/td td".$data[6]."/td td".$data[7]."/td td".$data[8]."/td td".$data[9]."/td td".$data[10]."/td tr"; }znacky <> jsem u tr a td musel odstranit pac se mi tu nechteli zobrazit (kdyz formatuju tagem < pre > ) A ta druha tabulka bude generovana obdobne akorat bude prochazet cely soubor a hledat + počitat nektere udaje. Díky moc snad tohle pomuže
miluju jednoduchá řešení. Proto bych zapisoval normálně pomocí např "echo text >>" na konec souboru. Pro výpis souboru bych pak do roury předřadil "tac" je to ekvivalent "cat"u, ale vypisuje řádky v opačném pořadí - takže poslední řádek = první .
Tiskni
Sdílej: