Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ale to jsou mi novinky. Ve vhd máš leda tak disk se systémem, který do virtuálního systému (v tvém případě Virtual PC) připojuješ.Ehm, do virtuálního PC je v tomhle případě přesnější.
Jen tak na okraj, proč jsi zvolil zrovna Virtual PC když jsou tu mnohem lepší řešení (VirtualBox, VMware Player)?
Na to se ptám, protože běžné bootloadery nic takového rozhodně neumožňují.
Bootloader ve W7 ano. Umí připojit vhd soubor jako virtuální disk a Windows 7 z toho umí normálně nabootovat. Nejde tedy o virtualizaci jako takovou, pouze o image disku. Návod například zde.
Jedná se tedy o image disku uložený jako soubor na NTFS.
Tazatel chce použít tuto technologii i na jiné OS.
isolinux
.
Third-party products also use VHD file format. VirtualBox, part of Sun xVM line of Sun Microsystems supports VHD in versions 2 and later. VMware ESX Server and VMware Workstation also support the VHD file format as an alternative to its proprietary VMDK format. The VHD file format is also adopted by XenSource for what is now the Citrix XenServer hypervisor.... takže na VHD lze cpát věci i z Virtualboxu, Vmware a Xenu ... Jinak MS publikoval k VHD specifikaci (http://download.microsoft.com/download/f/f/e/ffef50a5-07dd-4cf8-aaa3-442c0673a029/Virtual%20Hard%20Disk%20Format%20Spec_10_18_06.doc) takže doprogramovat do linuxu pro tohle podporu by asi nebylo těžké. I když otázkou je proč bootovat z .vhd když to jde i jinak a jednodušeji ....
>>> zajímalo by mě který distro bude dodávat "use me!" distribuci jako image pro Microsoft Virtual PC
Presne tak nehlede na to ze se jedna v podani Microsoft Virtual PC o pomerne zoufalou virtualizacni technologii.
... škoda že se nedá takhle stáhnout/koupit VHD verze Mac OS X co?Na kde jakém "válečnickém fóru" se valí image pro VMware.
Toz nejsirsi komunitu maji Vmware appliance.
Strahnete tam hotove predpripravene systemy.
Pokud chcete zacit s virtualizaci tak spise bych doporucil Vmware player (umi vse co je treba k provozu i vytvoreni nove vm) jez je k dispozici uplne zdarma.
A nebo Virtualbox - rovnez zdarma.
Soubory .vmdk muzete pouzit i ve Virtualboxu.
Tiskni
Sdílej: