Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Řešení dotazu:
Nenastavuje se to v xfce, ale v nastavení vstupů X.orgu.
CTRL+ALT+Backspace (v rámci 2 sec) jak to má OpenSuse od verze 11.0 (doufám, že to ještě má) a to se mi nepodařilo na Debianu nastavit.
Vypadá to, že nešlo o to, jak je ten patch napsaný, ale spíš o samu podstatu, co dělá. Je to patrné např. z tohoto diskusního příspěvku.
Podle mne jediné, co se tomuto řešení dá opravdu vytknout, je trochu nesystémové použití dvojice příznaků místo jedné třístavové direktivy. Ale to je IMHO přiměřená daň za zachování zpětné kompatibility.
ZapWarning fungovat všem, chápal bych, že se to vývojářům nebude líbit. Ale když je to jen volitelná možnost navíc… S podobným přístupem jsem se zatím setkal jen u vývojářů Gnome (nepočítám-li Microsoft).
A co ALT-GR (Pravej alt) SysRQ a K , to má stejnej účinek ne ? Taky schodí Xka.
SysRq a K, ale to je detail, kdo SysRq používá tak už bude vědět.
echo 0 > /proc/sys/kernel/sysrq (OpenSuse 2× Ctrl+Alt+Bkspc je „nej“, škoda , že nepoužívám OpenSuse s okýnkama :) )
Ale hodně se mi v poslední době osvědčila Alt+F1, bohužel pod jedním uživatelem si KDEčka nenechají vymluvit její odstranění z globálních klávesových zkratek
Tiskni
Sdílej: