Vedení Nadace pro svobodný software (FSF) vydalo oficiální prohlášení k návratu Richarda Stallmana (RMS) do vedení FSF. Richard Stallman promluvil ke komunitě kolem svobodného softwaru.
Ve středu 14. dubna pořádá brněnský Red Hat tradiční akci Open House, letos opět ve virtuální podobě. Open House nabízí studentům, ale i zájemcům z široké veřejnosti příležitost poznat Red Hat, jeho kulturu a dozvědět se o stážích a pracovních příležitostech. Letošní program nabídne 3 souběžné streamy od více než 30 přednášejících. Jeden z nich bude věnován technickým přednáškám, kde se dozvíte o různých projektech a produktech, na kterých
… více »Microsoft kupuje firmu Nuance Communications za 19,7 miliardy dolarů. Nuance Communications se věnuje rozpoznávání řeči pomocí umělé inteligence především ve zdravotnictví. Technologie od Nuance Communications je použita také ve virtuálním asistentovi Siri.
Český překladatelský tým LibreOffice vydává příručku LibreOffice Writer verze 6.4. Kniha představuje některé hlavní funkce aplikace LibreOffice Writer:… více »
Příspěvek na blogu webové aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) představuje novinky nové verze 1.14.0 této v programovacím jazyce Go naprogramované aplikace.
V březnu 2016 byl 2D animační software Toonz uvolněn jako open source pod názvem OpenToonz. O víkendu byl OpenToonz vydán ve verzi 1.5.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Novou verzi bude možné nainstalovat také z Flathubu a Snapcraftu.
Společnost Espressif Systems oznámila, že rodinu SoC ESP32 brzy rozšíří o ESP32-C6 s 32bitovým RISC-V jádrem a podporou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Český LibreOffice tým aktualizoval příručku LibreOffice Calc na verzi 7.0. Kniha je určena pro uživatele tabulkového procesoru LibreOffice Calc. Pokrývá hlavní oblasti programu Calc, včetně zadávání, úprav a formátování dat, funkcí a vzorců pro výpočty nad daty, statistické analýzy, kontingenčních tabulek a hledání řešení pro potřeby analýz, databázových funkcí pro nastavení, ukládání a filtrování dat, široké škály 2D a 3D grafů,
… více »Uroven: uroven diskusie zodpoveda urovni diskutujucich. admin uz zmienil, ze ma predstavu o tom, kto su 'znali' prispievatelia na abicko.
Opat - nikde nie je povedane, ze schopnost bodovat musi byt umerna 'veku' uzivatela. To co by som chcel, je 1.) umoznit 2.) sirsej skupine uzivatelov vypichnut, co povazuju za podstatne/zaujimave.
radsi bez diskuse, tak jak ji maji clanky. presne jak si napsal muze se michat flame a dalsi temata a kdyz se nekdo chce na neco zeptat/neco rict, tak si udela vlakno v normalni diskusi...
no to urcite ne (zadny lupa-like)! to je lepsi tendle system co je ted.
ja mel na mysli spis pod clankama/zpravickama obdobu diskuse, tak jak ji mame na abicku na Index strane.
pod clankama/zpravickama by byly videt jen titulky vlaken ktery byly pridany ze stranky toho clanku/zpravicky.
treba clanek o kdo vi cem, treba o redhatu a byly by na nej prvni reakce/otazky(vlakna - Vložit další komentář) "Jak na rpm balíky" "Tisk z RH8.0 na sitovou tiskarnu na W2k siti", tak presne, jak je ted na diskusi na Indexu videt link s timdle titulkem, tak takovy 2 linky s temadle titulkama by byly pod clankem a navic:
na index strane abicka by se to pridalo do diskuse jako '"clanek o redhat": "Jak na rpm balíky"' a '"clanek o redhat": "Tisk z RH8.0 na sitovou tiskarnu na W2k siti"'
a navic by se klidne mohly v diskusi na Index strance(mimo clanek o redhatu) pokladat normalne dalsi dotazy, jako treba "LILO a více verzí jádra (RH9)" s tim, ze by to nemelo zadny oznaceni clanku/zpravicky a zadny link na ni.
ale rikam je to uz asi moc prekombinovany...
ne!
tak, jak to je na abíčku, je to správně, a mělo by to tak být všude
overflow: scroll
, ale je fakt, ze jediny prohlizec, ktery to umi uplne bez problemu je mozilla (a snad novy explorer. jak je to s operou nevim. stanicek tvrdi, ze to zobrazi jako hidden :( )
Tiskni
Sdílej: