Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Uroven: uroven diskusie zodpoveda urovni diskutujucich. admin uz zmienil, ze ma predstavu o tom, kto su 'znali' prispievatelia na abicko.
Opat - nikde nie je povedane, ze schopnost bodovat musi byt umerna 'veku' uzivatela. To co by som chcel, je 1.) umoznit 2.) sirsej skupine uzivatelov vypichnut, co povazuju za podstatne/zaujimave.
radsi bez diskuse, tak jak ji maji clanky. presne jak si napsal muze se michat flame a dalsi temata a kdyz se nekdo chce na neco zeptat/neco rict, tak si udela vlakno v normalni diskusi...
no to urcite ne (zadny lupa-like)! to je lepsi tendle system co je ted.
ja mel na mysli spis pod clankama/zpravickama obdobu diskuse, tak jak ji mame na abicku na Index strane.
pod clankama/zpravickama by byly videt jen titulky vlaken ktery byly pridany ze stranky toho clanku/zpravicky.
treba clanek o kdo vi cem, treba o redhatu a byly by na nej prvni reakce/otazky(vlakna - Vložit další komentář) "Jak na rpm balíky" "Tisk z RH8.0 na sitovou tiskarnu na W2k siti", tak presne, jak je ted na diskusi na Indexu videt link s timdle titulkem, tak takovy 2 linky s temadle titulkama by byly pod clankem a navic:
na index strane abicka by se to pridalo do diskuse jako '"clanek o redhat": "Jak na rpm balíky"' a '"clanek o redhat": "Tisk z RH8.0 na sitovou tiskarnu na W2k siti"'
a navic by se klidne mohly v diskusi na Index strance(mimo clanek o redhatu) pokladat normalne dalsi dotazy, jako treba "LILO a více verzí jádra (RH9)" s tim, ze by to nemelo zadny oznaceni clanku/zpravicky a zadny link na ni.
ale rikam je to uz asi moc prekombinovany...
ne!
tak, jak to je na abíčku, je to správně, a mělo by to tak být všude
overflow: scroll
, ale je fakt, ze jediny prohlizec, ktery to umi uplne bez problemu je mozilla (a snad novy explorer. jak je to s operou nevim. stanicek tvrdi, ze to zobrazi jako hidden :( )
Tiskni
Sdílej: