Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
OO, LO, ukládání do v zásadě exportního formátu, lze nastavit, ale není to dobrý nápad, může se potencionálně ztrácet informace.
U OO/LO do dopadá mnohem lépe, než když jsme zkusil ukládat do odX v M$ Office, to si to po sobě dost zásadně někdy nezformátovali ani M$ office. (Viděl jsem kdysi rozšíření pro OO, co ukládalo volitelně do více formátů naráz).
kancelářská činnost apodAsi jsem tu kancelářskou činnost nikdy nepochopil. Přijde mi, že kancelářský software je jen od toho, aby řešil problémy, které by bez něj nikdy nevznikly a k nim ještě vytvořil další. Když vidím lidi, jak místo psaní ladí barvičky a styly písma a jak se snaží přesvědčit Excel, aby spočítal jinak zcela triviální výpočty, tak mám usilovné nutkání odejít.
Ani tak nebude mít úplnou kompatibilitu, protože wordowské dokumenty se rozbíjejí i mezi různými verzemi Wordu nebo různými počítači.
Spíše bych se držel LibreOffice a .odt a pro výstup to exportoval do PDF. Navíc LibreOffice není problém používat na Windows a ani za to uživatel nemusí platit nebo přijímat nějaké šílené EULA licence, takže ostatním nic nebrání, aby upgradovali na LibreOffice.
Tiskni
Sdílej: