Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Řešení dotazu:
Potřebuji je ale vůbec k něčemu?To přece musíš nejlíp vědět ty sám!
Myslím jako jestli něčemu uškodí, když nemám aktuální verze (rychlost, bezpečnost...)
Pro testing vychází bezpečnostní opravy… sporadicky. To už radši unstable.AFAIK je to o týden pozdě - oprava se do unstable dostane rychle, ale pak platí pravidlo, že s balíkem nesmí být týden problém, aby prošel do testing.
S výše uvedeným tvrzením si dovolím nesouhlasit, pokud se nejedná o desktop člověka, který chce být testerem Debianu a nevadí mu, že se s každou další aktualizací může systém rozbít.
Debian stable je nejvhodnější verze jak pro desktop tak pro server. Stejně tak Ubuntu LTS. Pokud uživatel potřebuje novější verzi aplikace XY, tak není problém jí doinstalovat.
Co se týče bezpečnosti, tak si myslím, že je velice rozumné používat nejnovější verzi webového prohlížeče.
Jako desktop využíváme Debian stable od dob Woodyho k plné spokojenosti...
Pavel má pravdu, bez definice prostředí, ve kterém se to má používat, nemůžeme nikdy dojít ke shodě. To, že se věci ve stable verzi nemění není "problém", ale podstatná vlastnost, právě kvůli které si jí řada lidí volí.
Zkus se oprostit od pohledu jednotlivce, který si vše spravuje sám pro svou osobní potřebu, do role člověka, který musí zajišťovat chod desktopů pro několik stovek lidí. Pak by jsi měl možná pro stable verzi větší pochopení, protože pořád stojí méně úsilí rozchodit nejnovější verzi aplikace XY, než provozovat distribuci, která se stále mění pod rukama. Lidé totiž potřebují především pracovat a není dobré je v práci oběžovat příliš častými změnami prostředí.
https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=1174.0
Rozhodně nedám za pravdu, sám používám na desktopu konkrétní blob, pokud nemám důvod chtít novější a po každém update X či kernelu ho „přeinstaluji“, jestli se tomu tak dá říct. Na NTB „distribuční“ blob, bez chyby.
„Kluci u nás“ používají výkoné karty a 3D v Linux-u (na Nvidia kartách s blobem), a dosahují stejné kvality a rychlosti jako ve Win a obecně vyšší stability.
Jediné v čem bych dal za pravdu tak, že ovladače jsou dokonalé, ovšem jako vše kolem nás.
Z principu a od základu špatné distribuce se nehodí na desktop, na server ani nikam jinam. Co je na tom nejasného?
Čakal som len na to kým si túto diskusiu všimneš. You Are like A broken Record.
# Automatically added by dh_installinit if [ -x "/etc/init.d/samba" ]; then update-rc.d samba defaults 20 19 >/dev/null invoke-rc.d samba start || exit $? fiPokud to dobře chápu, tak ti to po upgrade dokonce zapne její start při bootu.
Asi můžou existovat situace, které prostě nutně potřebují používat sambu, ale pokud takto radikálně, tak bych je radši ani nepoužíval.Huh?
Tiskni
Sdílej: