Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Já teda nechci rýpat, ale od kdy Windows (by default) vidí EXT souborový systém?Není potřeba by default. Stáhnul si můj malware. Protože neumím programovat pro Windows, můj malware je virtuální stroj s miniaturní linuxovou distribucí - pochopitelně včetně driveru FS.
Tohle je chyba, neměl by to být normální stav. Kdežto při multibootu mají Windows plnou kontrolu nad počítačem a můžou si s ostatními diskovými oddíly dělat, co chtějí – aniž by někde musela být chyba/díra.
Jinak souhlas, to svinstvo je lepší nemít vůbec, nebo ho provozovat na úplně odděleném hardwaru.
Nicméně virtualizace se dneska běžně používá i pro oddělení virtuálů různých zákazníků – věci, které musí být striktně izolované. Jedou na tom v podstatě všichni.
Windows neumí číst - zapisovat na oddíly s linuxem (fs).Asi mám nějaká jiná Windows.
Opatrně s tou sebejistotou. Vašek to napsal správně, samozřejmě, že takový škodlivý kód lze dnes bez problémů napsat a to, že to asi ještě nikdo neudělal souvisí jen s malou penetrací Linuxu na desktopu, nikomu se prozatím do toho nevyplatí investovat čas.
Mrkni se na Příchod hackerů: zrod botnetů. V tom článku je krásně vidět, že jakmile jsou k dispozici jednotlivé kousky puzzle, je jen otázkou času než je někdo poskládá ku obrazu svému a to poskládání proběhne teprve ve chvíli, kdy pro to bude mít dostatečnou motivaci.
Tak to napiš a někam nahraj, abychom se měli o čem bavit.Tak to zaplať... A v tom to je, nikdo ti nebude investovat X člověkohodin jen tak, bez pořádné motivace.
Podstata věci, kterou tady všichni ignorujete je, že jde o velmi složitý technický problém.Já teda Windows vůbec nerozumím, ale to ext2fsd vypadá, že stačí spustit instalační skript a ono se to prostě stane.
Tiskni
Sdílej: