Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Řešení dotazu:
Já teda nechci rýpat, ale od kdy Windows (by default) vidí EXT souborový systém?Není potřeba by default. Stáhnul si můj malware. Protože neumím programovat pro Windows, můj malware je virtuální stroj s miniaturní linuxovou distribucí - pochopitelně včetně driveru FS.
Tohle je chyba, neměl by to být normální stav. Kdežto při multibootu mají Windows plnou kontrolu nad počítačem a můžou si s ostatními diskovými oddíly dělat, co chtějí – aniž by někde musela být chyba/díra.
Jinak souhlas, to svinstvo je lepší nemít vůbec, nebo ho provozovat na úplně odděleném hardwaru.
Nicméně virtualizace se dneska běžně používá i pro oddělení virtuálů různých zákazníků – věci, které musí být striktně izolované. Jedou na tom v podstatě všichni.
Windows neumí číst - zapisovat na oddíly s linuxem (fs).Asi mám nějaká jiná Windows.
Opatrně s tou sebejistotou. Vašek to napsal správně, samozřejmě, že takový škodlivý kód lze dnes bez problémů napsat a to, že to asi ještě nikdo neudělal souvisí jen s malou penetrací Linuxu na desktopu, nikomu se prozatím do toho nevyplatí investovat čas.
Mrkni se na Příchod hackerů: zrod botnetů. V tom článku je krásně vidět, že jakmile jsou k dispozici jednotlivé kousky puzzle, je jen otázkou času než je někdo poskládá ku obrazu svému a to poskládání proběhne teprve ve chvíli, kdy pro to bude mít dostatečnou motivaci.
Tak to napiš a někam nahraj, abychom se měli o čem bavit.Tak to zaplať... A v tom to je, nikdo ti nebude investovat X člověkohodin jen tak, bez pořádné motivace.
Podstata věci, kterou tady všichni ignorujete je, že jde o velmi složitý technický problém.Já teda Windows vůbec nerozumím, ale to ext2fsd vypadá, že stačí spustit instalační skript a ono se to prostě stane.
Tiskni
Sdílej: