Humble Bundle nabízí balík referenčních příruček z řady Pocket Reference od vydavatelství O'Reilly v digitální podobě bez DRM, a to za zvýhodněnou cenu aspoň 1-15 eur. Zaměřením jde především o unixové nástroje a programovací jazyky. Akce Humble Book Bundle: Pocket Reference Guides by O'Reilly trvá do 22. března.
Softwarový syntezátor pro Linux Yoshimi (fork ZynAddSubFX) byl vydán ve verzi 2.0. Lukáš Růžička představuje Yoshimi v článku Hahaha Yamaha aneb Jak si z notebooku udělat synťák? na MojeFedora.cz.
Byla vydána nová verze 21.0 komunitní edice multiplatformního v Javě naprogramovaného univerzálního SQL klienta a nástroje pro správu databází DBeaver (Wikipedie). Proběhla změna číslování. Verze 21.0 vychází po verzi 7.3. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 103 (pdf), HackSpace 40 (pdf), Wireframe 47 (pdf) a Hello World 15 (pdf).
Google na svém blogu věnovaném AI představil nový hlasový kodek Lyra. Kvalitou je kodek Lyra s datovým tokem 3 kbps srovnatelný s kodekem Opus s datovým tokem 8 kbps.
Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Trosku z jineho soudku: samozrejme ze se da zabranit scanu, da se zabranit i vsem prunikum a vsem nekalym akcim lehce bezbolestne levou zadni . Vola se to evil flag a jeho implementaci lze vyresit i tu legracni hlasku jakoze scan refused... Pokud se potom konecne probudis tak preji Dooobre rano, Vietname.
-djz
To este nie je vsetko. Medzi ludmi s nekalymi umyslami sa na Internete vyskytuju aj 'zrudy', ktore posielaju evil pakety *bez* nastaveneho evil bit-u! To su uz skutocne kriminalnici najhrubsieho zrna a preto odbornici odporucaju okamzite nicit vsetky pakety, ktore evil bit *nemaju* nastaveny.
A co používat nějaký detektor skenů a nechat jej, ať daný ipčko zakáže? Pro tenhle případ již zmíněné portsentry. No a nebo použít jiný detektor skenů (klaxon, scanlogd, lids) a na základě jeho výstupů nějakým skriptem zapisovat do hosts.deny, resp. přidávat pravidlo do iptables.
BTW: Proč vám vadí skeny?
--JPAha, tak portsentry ještě nikdo nezmínil ;o))
-- JPiptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,ACK,FIN,RST RST -m limit 1/s -j ACCEPT
vyzkouseno.
iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,ACK,FIN,RST RST -m limit --limit 1/s -j ACCEPT
Popravde me takoveto tajnustkarstvi vytaci. Kdyz uz jsem tu za vola, chci vedet proc.
Kritizovat umi hodne lidi. Malokdo je ale ochoten k problemu se vyjadrit. Kdybych potreboval slyset takoveto reakce, sel bych se zeptat nekam pod leseni.
Asi proto, že tohle pravidlo pro iptables problém vůbec neřeší, nehledě na to, že je to pěkná ptákovina! Proč neodfiltruješ nmap(leda by používal evil flag ), je myslim dostatečně vysvětleno na začátku diskuze.
Tiskni
Sdílej: