Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Kedze pises po slovensky tak predpokladam, ze si Slovak (Cesi to dotiahli aspon k vyjadreniu euro-poslankyne a k sotu v spravach CT - zasa im mam co zavidiet).
Na Slovensku pis na Urad Priemyselneho Vlastnictva (link1 a link2). Pis Slovenskej informatickej spolocnosti, ktora sa vraj angazuje (ale asi malo) Pis europoslancom. Pis na Europe-Direct. Pis generalny statnemu radcovi, odbor zalezitosti EU, MH SR: p Zdenko Flat: <Flat at economy.gov.sk>. (Mimochodom priznal sa mi do mailu, ze bol na rokovani komisie v maji 2004). No a nakoniec pis do medii - mozno nie o SW patentoch, ale o skandalnom postupe europske komisie.
Ja som to urobil.
Story nekonci. Ak sa nemylim, tak posledny marcovy den poriada European Patent Office (EPO) informacny den v Europskom Parlamente. Domnievam sa preto, ze prinajmensom dovtedy mame cas dat o sebe vediet.
Mimochodom prave som dostal odpoved z Uradu priemyselneho vlastnictva SR na otazku ake a komu poskytli stanovisko k danej problematike. Nemam moc cas tomu dat formu, ale tu odpoved si mozete pozriet tu. Vecer si to este par krat precitam a skusim sa z toho vysomarit. Ale mam pocit, ze toho praveho, ktoreho treba presvedcit som uz nasiel.
v tomhle státě zjevně nepanuje demokracie. Ale pokusit se můžeme. ČR nemusí na směrnici přistoupit. Je to tedy naše věc.To sice nemusí, ale ta banda kret*nů co si říká vláda České republiky a poslanecká sněmovna je natolik a dobře zkorumpovaná a různými lobby ovlivněná (a ovlivnitelná), že bude skákat tak, jak páni z Bruselu budou pískat. Mírně OT: jen by mě zajímalo, jak to dopadne například s omezením výroby cukru ? Já myslím že nakonec si ho jako země, která byla tuším někde v první desítce výrobců cukru ještě budem dovážet ze "zpřátelených" zemí EU. EU je největší svi*árna co jsem kdy viděl a ač můj hlas v referendu byl NE (tudíž v podstatě neplatný), tak mě alespoň hřeje u srdce, že "já to nechtěl a teď si to vy, co jste v tom viděli samá pozitiva, vyžerte. já jsem alespoň tušil do čeho lezeme".
Tiskni
Sdílej: