Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Byla vydána nová verze 5.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu.
Ahoj,
mám jeden dotaz ohledně likvidace starých CD.
Doma mám několik desítek starých CD, které již dávno nepotřebuji. Rozhodl jsem se tedy, že je vyhodím. Ovšem nastala otázka, kam je vyhodit?
Nevíte někdo zda mohu CD vyhodit do komunálního odpadu, nebo je mám hodit do plastů a nebo donést do sběrného domu?
Předem děkuji za odpověď
Vím, že tento dotaz nemá nic s Linuxem společného.
Jen to, že díky Linuxu vznikl
Přešel jsem totiž na Linux a veškeré CD pro nejmenovaný OS mi jsou na nic.
Chápu, že to do Linuxové konference nepatří, jen nevím kam takový dotaz položit, proto jsem se obrátil na svou nejoblíbenější konferenci ...
Hodit do kontajneru na plast. Je to stejny plast jako PET lahve. Nekde jsem cetl ze z recyklovanych PET lahvi se daji delat CD disky.Ackoli si o hnuti duha nemyslim, nic dobreho, tohle vypada duveryhodne: http://www.ekoporadna.ujirky.cz/forum_viewtopic.php?3.38 Jinak do plastu urcite ne!!! Ve sbernym dvoru si s tim urcite nejak poradi
pak se teprve lze o něčem bavit...Nehodlam se o tom s tebou tady bavit, protoze to sem vubec nepatri a ctenari teto diskuze urcite nejsou zvedavi na nejake odpadky.
Děkuji všem za reakce.
CD znehodnotím a odnesu do sběrného dvora, tam si s tím poradí. Zastavili jste mně před hozením CD do kontajneru na plasty.
VÁŽENÍ STOOOOPPP !!!!
Položil jsem tento dotaz v dobré víře.
Nechtěl jsem cca 200 CD vyhodit do popelnice, ale chtěl jsem je recyklovat. Proto jsem položil tento dotaz.
Z naprosto nevynného dotazu jste udělali totální frašku, chytáte jeden druhého za slovo.
Příště již takový dotaz nepoložím...
Tímto bych se chtěl všem zúčastněných omluvit za neúmyslně způsobený flamewar
Tiskni
Sdílej: