Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
A na konec nabídka. Pokud se najde někdo z Ostravy a s Linuxem nemá absolutně problém a chce si vydělat při pomoci na zprovoznění celé sítě a následné údržby, můžeme se domluvit. Můj email je - m.hruby@financujeme.czNa toto je tady "sekce" práce. Vůbec nepíšete jaká je konfigurace hardware... A křišťálová koule mlčí
Rozhodně bych se těch Windows 98 nezbavoval (zvláště, když na ně máte licence). Při dané konfiguraci (předpokládám, že ony repasované PC nebudou s procesorem s frekvencí někde okolo 2GHz) je IMHO nejlepší zvolit právě windows 98 bootované ze síťového disku. Stejně to například funguje na FEL ČVUT, kde jsou takto jako stanice pentia 133MHz! a Internet Explorer je zde přesto znatelně rychlejší, než firefox na PC s LINUXem a procesorem okolo 1GHz...
Navíc bych si dovolil tvrdit, že se stále bez IE neobejdete, protože například některé bankovní ústavy (ale i jiné, například státní instituce) stále jiný prohlížeč než IE nepodporují. A Vy si asi těžko můžete dovolit přesvědčovat Vašeho zákazníka, ať kvůli Vaší internetové kavárně změní banku...
Server, který budete k provozu takovéto síťe potřebovat nemusí být žádné "dělo" (na rozdíl od řešení založených na X serveru a "tenkých" klientech) a siť stačí obyčejný 100Mb ethernet. Podmínkou je ovšem dostatečně velká operační paměť na stanicích (256MB).
A konečně, výběr distribuce na server bych nechal na správci serveru/síťe. Možnosti všech běžných distribucí jsou pro daný účel zcela totožné.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
A mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze se da, aby se neukladaly zmeny provedene na plose atd..Na tohle bych doporucil KDE a kiosktool, ted uz je to celkem pouzitelne klikadlo a nastavit (zakazat) se tam da spousta veci, vcetne zakazu menit menu, panel a plochu. Cca pred rokem a pul jsem to musel delat bohuzel rucne a byl to neuveritelny porod.
Pochlubte se , kolik lidí z Vás co to čtou zná nějakou Icafe kde běží linuxy ? Byla by to docela dobrá anketka jak se to po těch letech vše vyvinulo či zaniklo ..
Pokud někdo takovu Icafe znáte tak třeba napište jaké distro tam běželo či případně jaký windows manager ...
Tiskni Sdílej: