Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
\r\n
ukončování řádků. I když webové editory pro Windows si na to již také zvykají.
Můj názor i styl je teď myslím dost jasný, ale nepopírám, že někomu může více vyhovovat komplexní IDE, než datlování pouze do černého nebo bílého okna terminálu/lehkého editoru
Nejlepším a nejpřesnějším čtením je dokumentace - k XHTML, CSS, PHP, MySQL... Myslím si, že dobrá dokumentace je taková, ke které si člověk znalý angličtiny již nemusí dokupovat knihu. U XHTML ale bohužel nevím, kam bych úplně neznalého odkázal, aby se to mohl dobře naučit.
PS.: Tím geditem myslím ten editor z Gnome.
...je tu třeba skript IEs4Linux ...Dobrý, o tom sem nevěděl, díky za tip
Divim se ze tu zatim nevznikl zadny flame :?:
Doporucuju vyzkouset Vim, Emacs, jEdit, Kate, pro win PSpad + drive jmenovane
Osobne jsem si oblibil hlavne jEdit.
PS. Nemyslim si ze by validita kodu zavisela na programu (pokud to neni wisiwig nebo jak se jim rika).
Tiskni Sdílej: