Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Řešení dotazu:
Debian Lenny obsahuje ruby1.9. A balíček rails-ruby1.8 obsahuje až testing (Squeeze, stačí přidat repozitář a doinstalovat) a asi mají důvod používat verzi 1.8:
rubyonrails.org - We recommend Ruby 1.8.7 for use with Rails. Ruby 1.8.6, 1.8.5, 1.8.4 and 1.8.2 are still usable too, but version 1.8.3 is not.
Docela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
Kdyby jsi mu dal ještě šanci a potřeboval s něčím poradit, tak se určitě obrať na Českou a Slovenskou konferenci programovacího jazyka Python. Je tam fajn parta lidí, kteří toho hodně ví.
že jsem se nemohl poprat v Pythonu s tím nuceným formátováním, odsazováním.:) Tak zrovna to formatovani/odsazovani ve zdrojaku Pythonu mi prijde jako jedna z nejuzasnejsich novinek (pritom je to tak jednoduche vymyslet) ve svete prg jazyku, na kterou se melo prijit uz davno.
kdyby jsme si vybirali technologie podle rozsireni, tak ted pouzivame windowsDocela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
kdyby jsme si vybirali technologie podle rozsireni, tak ted pouzivame windows
Zkus se nad tím co jsi napsal trochu zamyslet, možná zjistíš, že po bližším prozkoumání má Tvé tvrzení značné trhliny. Linux versus Windows je srovnávání nesrovnatelného. Naopak mezi Pythonem a Ruby není diametrální rozdíl jako je tomu v případě předchozího porovnání, obzvláště co se týče cílové skupiny uživatelů a možných typů nasazení. A právě proto se při rozhodování, zda použít Python či Ruby, vyplatí hledět i na velikost komunity, která mj. v tomto případě koresponduje i s množstvím a kvalitou dostupných knihoven.
Např. Scientific Tools for Python kam patří i IPython je značně užitečný a používaný balík. A takových je v Pythonu znatelně víc než v Ruby, a o tom to je, proč znovu vymýšlet kolo, když mohu použít hotovou a odladěnou knihovnu viz. Umění programování v Unixu.
No, tak zrovna u webového vývoje má Ruby a Rails excelentní komunitu. Myslím globálně; to znamená, že u nás má komunitu aspoň nějakou. Python programátorů je zřejmě víc než Ruby programátorů, ale buď nedělají web, nebo jsou zalezlí ve firmách a nijak významně se nezdružují.Docela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
Tiskni Sdílej: