Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
Čauky lidi. mám malinkej problémek jak se připojit na druhý počítač. nevíte někdo jak na to??? Na jednom mam linuxi a na druhém winy. Díky moc
Děkuji. ale já mam jeden přes vifinu a dva kabelem. na všech co mam winy tak mě to funguje ale co mam noťas na vifině tak nevim jak se připojit. Taky se přiznám že jsem takovej antitalent. ( Prostě netehlo )
já mam svitch s vifinou a kněmu mam připojený kabelem 2 stolní počítače s winama. jeden z nich mam schovanej a používám ho jenom jako síťovej hardisk. pak mam noťas s linuxem a ten mam jen přes wifi. A z noťase kde mama linux se potřebuji připojit na ten počítač kde mam všechny data. na net se mě podařilo už připojit
teť jsem ti nerozměl?? já jsem opravdu antitalent na počítače. Já bych jenom chtěl abych měl na noťasu nějaký průzkumník a tam bych vyděl tan síťový hardysk
Nejen antitalent na počítače, také antitalent na češtinu. Radil bych zůstat u těch "winů".
Nasrat na ruce a nepustit k vode.
teť jsem ti nerozměl??
To „nerozumění“ se týká pouze předřečníka, nebo se vztahuje také na Google a Wikipedii?
já jsem opravdu antitalent na počítače.
Když už hrajeme na pravdu, taky se k něčemu přiznám. Já jsem zase strašný antitalent na řízení autobusů. Jakmile bych usedl za ten obrovský volant, hned bych to nabořil do zdi i s cestujícími. Proto autobusy raději neřídím.
Já bych jenom chtěl abych měl na noťasu nějaký průzkumník a tam bych vyděl tan síťový hardysk
Windows určené pro desktop jsou velmi nevhodné jako systém pro správu síťového uložiště. To je první a základní poznatek.
Nicméně i přesto je bez problémů možné se k takovému uložišti připojit. Stačí si nainstalovat Sambu. V KDE je připojení ke sdíleným diskům Windows přes Sambu jednoduše hračka. (Neznámé pojmy prosím napřed zadej do Googlu a Wikipedie, než budeš jejich seznam cpát do diskuse.)
mkdir -p /mnt/ntserver
mount -t cifs //server/slozka -o username=uzivatelske_jmeno,password=tvoje_heslo /mnt/ntserver
cd /mnt/ntserver; ls -l
A co tam mas za distro ? Treba v takovym *buntu je to otazka nekolika kliku jako ve widlich a zadani prihlasovacich udaju.
Je samozrejme ze na pc na ktere se chces pripojit musi bezet nejaka serverova sluzba.
jako treba sdileni souboru v siti windows ci ftp nebo http a pod.
Tiskni
Sdílej: