Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Organizace času, komunikace s lidmi, psaní poznámek, podpora týmové práce.
I když se jedná o proprietární program, má mezi PIM aplikacemi na GNU/Linuxu své místo. Tím spíš, že po nějaké době útlumu (způsobeném bankrotem firmy, která ho vyvíjela) byl tento projekt oživen a již vzniklo několik nových verzí.
Další díl seriálu o PIM aplikacích se nese opět v duchu pohledu do daleké budoucnosti. Právě tam totiž míří projekt Haystack, který nemá za zády nikoho menšího, než světově proslulou univerzitu MIT. A slibuje podobnou revoluci v PIM oblasti, o jakou se pokouší Chandler.
Další z představovaných PIM řešení v sobě skrývá jednoduchost a nenáročnost. Hodí se zejména pro uživatele, kteří nepožadují velkou konfigurovatelnost a ukládání množství informací, zato však chtějí co nejjednodušší ovládání a spolehlivou funkci.
Představím vám program, který je sice poměrně málo známý, není ani ještě zdaleka dopracovaný, ale je současně velice revoluční. Přináší totiž do oblasti PIM řadu nových (nebo i starších, ale nerealizovaných myšlenek). Takže i kdyby sám o sobě příliš nezaujal, jeho koncepce může přinést mnoho pozitivního.
Program Evolution, velice známý zástupce aplikací PIM, je ze značné části pravým opakem minule představeného balíku Kontact. Je postaven na GTK+ verze 2, využívá knihovny desktopového prostředí GNOME, tvoří ho jediná velká aplikace a vývoj je podporován firmou Novell.
Organizace času, komunikace s lidmi, psaní poznámek, podpora týmové práce - sloučením toho všeho získáme program, kterému se říká Personal Information Manager (správce osobních informací). V GNU/Linuxu jich máme v současné době na výběr hned několik.
Tiskni
Sdílej: