Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Já jsem rád, že na ABCLinuxu vychází novinky na různá distra s tím co je nového. Nestíhal bych to sledovat.
Co se týká toho, že to u někoho vzbudí negativní emoce tak to je jejich problém.
Řekla bych, že Luboš Doležel není zoufalec.Díky. Ta zprávička určitě není psaná z nějaké zoufalosti
Vidím, že Ubuntu CE se lidem nelíbí, tak o něm zprávičky psát nebudu. To stačí říct, opravdu není potřeba autora nějak pojmenovávatAby se nepo....i. Když tu můžou být zprávičky o Ubuntu, Kubuntu, kdejakém jiném *buntu, tak nevidím důvod, proč by nemohly být zprávičky o Ubuntu Christian Edition. Kdyby tu měly zůstat jenom zprávičky o ditribucích, proti kterým nikdo nic nemá, tak tu asi nebude ani jedna.
Kdyby tu měly zůstat jenom zprávičky o ditribucích, proti kterým nikdo nic nemá, tak tu asi nebude ani jedna.Díky. Přesně tak. Jen proto, že si někdo otevře pusu, nemusí Luboš jednu z distribucí vynechávat ze zpráviček.
pre vacsinu osadenstva provokacia...Škoda že se tu někde nezobrazuje počet aktivních uživatelů, aby se dalo zjistit, jak velkou "většinu" tvoří těch deset lidí, co proti téhle distribuci křičí.
...jak velkou "většinu" tvoří těch deset lidí, co proti téhle distribuci křičí.Mno sak dajme o tom demokraticky hlasovat, nech sa osadenstvo vyjadri (to ze niekto neprida komentar neznamena ze si o tom nespravi nazor...). Otazka by znela "Chcete aby sa pridavali spravicky o specialnych distribuciach postavenych na krestanskych (vseobecne nabozenskych) principoch? (Napr. ubuntu ce)" (Ano/Nie)
o specialnych distribuciach postavenych na krestanskych (vseobecne nabozenskych) principochA jak vlastně taková distribuce vypadá? Obsahuje absolutně spravedlivý plánovač úloh založený na osvícení shůry (v současné verzi emulovaném čtení z
/dev/random
, protože se ještě nikomu nepovedlo reverzním inženýrstvím rozlousknout proprietární protokol pro komunikaci s Bohem)? Aplikace se dobrovolně vzdávají svého procesorového času ve prospěch všech ostatních a namísto toho se odeberou k modlitbě na swap?
Nebo jste měl na mysli distribuce, které ve své základní podobě obsahují software, který z nějakého důvodu Nevyhovuje(TM)?
tak o něm zprávičky psát nebudu.
"There is a cheaper, more Christian way to protect your computer than buying Windows Vista. Ubuntu Christian Edition..."
Jestlipak zabíjejí procesy?
Rozhodně ne, to by odporovalo přikázáním. Dále smí být v systému pouze jeden účet s UID 0, nedá se krást focus, proces nesmí posílat signály svému rodiči a síťová rozhraní nelze přepnout do promiskuitního módu. :-)
Myslím, že má víc smysl než některé jiné, jednak je v něm nějaký software pro studium bible, pak nějaký filtr na závadný obsah (Dansguardian či co) a tak - ty úpravy se mi pro lidi, co by měli zájem o takové distro zdají dobré.
Nevidím důvod, proč by tyhle věci nemohly být obsaženy jako volitelné balíčky v normálním Ubuntu…
Tiskni
Sdílej: