Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Navíc si říkám, že vývoj v Pythonu je rychlejší než v C nebo C++, takže to má alespoň nějaké výhody.To je mi ale v případě programů, který hodlám používat a ne vyvíjet, docela na prd
A taky zlatý Python oproti Javě (Azureus).Já nevím, i v tý Javě mi GUI přijde přirozenější. Už aby byl v Gentoo ebuild na JDK ze zdrojáků
To je mi ale v případě programů, který hodlám používat a ne vyvíjet, docela na prdTo sice jo, ale když teda zůstaneme u Bittorrent klientů, tak můžeme říct, že Deluge, které nemá ještě ani rok a o kterém donedávna málokdo věděl, patří dnes k nejpokročilejším klientům a má víc fičur než KTorrent. (Abych byl spravedlivý, tak je třeba uznat, že používají už hotovou libtorrent knihovnu, ale tak to je problém KTorrentu, že ji nepoužívá taky.)
Já nevím, i v tý Javě mi GUI přijde přirozenější. Už aby byl v Gentoo ebuild na JDK ze zdrojákůKdybych měl 2 GiB RAM, tak mi to taky možná přijde přirozené.
Abych byl spravedlivý, tak je třeba uznat, že používají už hotovou libtorrent knihovnu, ale tak to je problém KTorrentu, že ji nepoužívá taky.Tak to je zatraceně podstatný detail. A libtorrent je navíc v C++...
A byla mnohem chudší než aktuální.Sám jsem se nad tohle větou po přečtení zarazil
vývoj v Pythonu je rychlejší než v C nebo C++Bullshit. C ešte možno, ale C++? Kdeže...
No a jsem navíc trochu zaujatej proti samotnýmu PythonuŽe by to způsobilo
emerge
? A rychlost vývoje? V době návrhových vzorů a OOP je to trochu podivný argument.Tudíž implementace v různých OOP jazycích zabere stejně času, jasný ...
Uf, trpíte moc malou představivostí pane a fanzii nemáte pražádnou (bez urážky).Urážka bez urážky? Pokud nechcete urazit, tak takové věty vůbec nepište :o) Jinak o sobě samozřejmě vím, že jsem nadutec, blboun nejapný, bez fanzie i fantazie a mnoho dalšího. Budu ale rád, když díky Vám prozřu :o) Mýlíte se v tom, že Qt může být použito jen pro software licencovaný pouze pod GPL. Toto (pokud to není zastaralý odkaz) a toto to vyvrací.
Nemusim … starat se o deklarovani typu
A to je výhoda???
Tiskni
Sdílej: