Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Ale at si ho pouziva kdo chce, rikam snad opak? Me je ukradeny, co ma kdo na pocitaciSuper, na tom se shodneme.
ale takovyhle udelatka?Trochu si protirecite. Kdyz Vam nevadi, kdo ma co na pocitaci, tak muzete smele ignorovat jakakoliv udelatka, ktera nepovazujete za prinosna. <bored>Proc ma porad nekdo potrebu rozhodovat o tom, co je a co neni vhodne pro jine uzivatele? Ne vsichni uzivatele jsou uplni retardi, jen se pres deset let denodenne nehrabou v pocitacich, jako nekteri z nas. Nedelejte z linuxu fasismus a nevnucujte ostatnim, kdo ma co a v jake verzi pouzivat.</bored>
Co kdyz si ten clovek pak bude chtit nainstalovat jenom linux?Az *PAK* bude chtit (jako uzivatel, ktery pochopil prinosy linuxu pro jeho osobu), tak to *PAK* nejak zvladne, nebojte. Ale malokdo (z beznych uzivatelu) si chce rozvrtat pocitac jen proto, aby zkusil neco, o cem slysel od kamarada. Presne proto si myslim, ze moznost instalace linuxu velmi jednoduse a "jako" beznou aplikaci do stavajiciho systemu je VELMI dobry napad. Dekuji za ucast v diskuzi, koncim s flame.
Jak si linux bez Windows nainstaluje, kdyz si neumi nastavit bootovani z CD?Žeby si nejdřív koupili a nainstalovali Windows, čímž problém převedou na situaci, kterou už znají?
Geekové si zřejmě neuvědomujíGeekové jsou totiž úplně blbý, to ví přece každej, ne?
Mne nikto nevadí a preto ani nikoho o linuxe, či čomkoľvek ďalšom nepresviedčam. Tvoj navrhovaný model: viac užívateľov -> aktívnejší vývoj -> prínos pre všetkých, tak úplne neplatí. Mňa ako vývojára zaujímajú ľudia, ktorí dokážu s programom pomocť (úplne stačí rozumne napísaný bug report, či feature request)I poslaný bugreport o pádu aplikace může být užitečný. A jinak tebe jako vývojáře zajímá třeba toto, ale výrobce a manažery bude zajímat to, že když vyrobí HW a SW kompatibilní s Linuxem, že se jim to časově a finančně vyplatí jistěji a více, pokud ta uživatelská základna bude výrazně větší než je nyní.
Tiskni
Sdílej: