3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Řešení dotazu:
Debian Lenny obsahuje ruby1.9. A balíček rails-ruby1.8 obsahuje až testing (Squeeze, stačí přidat repozitář a doinstalovat) a asi mají důvod používat verzi 1.8:
rubyonrails.org - We recommend Ruby 1.8.7 for use with Rails. Ruby 1.8.6, 1.8.5, 1.8.4 and 1.8.2 are still usable too, but version 1.8.3 is not.
Docela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
Kdyby jsi mu dal ještě šanci a potřeboval s něčím poradit, tak se určitě obrať na Českou a Slovenskou konferenci programovacího jazyka Python. Je tam fajn parta lidí, kteří toho hodně ví.
že jsem se nemohl poprat v Pythonu s tím nuceným formátováním, odsazováním.:) Tak zrovna to formatovani/odsazovani ve zdrojaku Pythonu mi prijde jako jedna z nejuzasnejsich novinek (pritom je to tak jednoduche vymyslet) ve svete prg jazyku, na kterou se melo prijit uz davno.
kdyby jsme si vybirali technologie podle rozsireni, tak ted pouzivame windowsDocela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
kdyby jsme si vybirali technologie podle rozsireni, tak ted pouzivame windows
Zkus se nad tím co jsi napsal trochu zamyslet, možná zjistíš, že po bližším prozkoumání má Tvé tvrzení značné trhliny. Linux versus Windows je srovnávání nesrovnatelného. Naopak mezi Pythonem a Ruby není diametrální rozdíl jako je tomu v případě předchozího porovnání, obzvláště co se týče cílové skupiny uživatelů a možných typů nasazení. A právě proto se při rozhodování, zda použít Python či Ruby, vyplatí hledět i na velikost komunity, která mj. v tomto případě koresponduje i s množstvím a kvalitou dostupných knihoven.
Např. Scientific Tools for Python kam patří i IPython je značně užitečný a používaný balík. A takových je v Pythonu znatelně víc než v Ruby, a o tom to je, proč znovu vymýšlet kolo, když mohu použít hotovou a odladěnou knihovnu viz. Umění programování v Unixu.
No, tak zrovna u webového vývoje má Ruby a Rails excelentní komunitu. Myslím globálně; to znamená, že u nás má komunitu aspoň nějakou. Python programátorů je zřejmě víc než Ruby programátorů, ale buď nedělají web, nebo jsou zalezlí ve firmách a nijak významně se nezdružují.Docela by mě zajímalo proč jsi si vybral zrovna Ruby? Vzhledem k tomu, že Python má u nás dobrou komunitu a i z globálního hlediska je rozšířenější.
Tiskni
Sdílej: